Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Problematika životního prostředí - esej

Problematika životního prostředí - esej


Kategorie: Ostatní předměty

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se zaměřuje na to, jaké sociologické problémy plynou z ochrany životního prostředí, a zamýšlí se nad problémem ekologie versus ekonomie v Evropě, celosvětově, ale i u nás a v našem nejbližším okolí se zaměřením na budoucí generace.

Obsah

1.
Úvod
2.
Ekologie versus ekonomie
3.
A co děti…

Úryvek

"Ekologie versus ekonomie
V naší republice je ekonomická stránka věci důležitým aspektem. Je totiž pravdou, že to, co je ekologické je občas i trochu drahé. Jako příklad uvedu třeba automobil. Já osobně nevlastním řidičský průkaz a ani řídit neumím, a tak toho o technice moc nevím, ale i mé maličkosti neunikl ten objev, že Trabant smrdí. Někde jsem slyšela něco o tzv. katalyzátorech a tak jsem pátrala a zjistila jsem, že katalyzátor je cosi kovového, co slouží k čištění výfukových plynů u spalovacích motorů. A taky jsem se dopídila, že tento katalyzátor nemají všechny automobily, pouze ty novější. A tak jsem konečně přišla na to, proč Trabant smrdí.
A těchto aut bez katalyzátorů jsou v naší republice, ale i ve světě spousty. Už vidím, co by řekl můj dědeček, kdybych mu řekla, aby vyměnil svou „Rosničku“ – zelenou škodovku, za něco ekologičtějšího. Jakmile bych mu vysvětlila slovo „ekologický“, tak by mi vlepil jednu zprava a druhou zleva. A takových dědečků je u nás spousta, kteří nemají peníze na to, koupit si nové auto, pominu-li citový vztah ke všemu starému. Něco jiného je to třeba v USA, ke nejspíš ekonomická otázka v případě dopravních prostředků odpadá, protože tam chtějí, aby jejich auta byla velká, drahá a americká, což je pro mě synonymem pro ekologickou katastrofu."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4829d277221f6.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Problematika_zivotniho_prostredi.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse