Psi


Kategorie: Popis

Typ práce: Slohové práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje původ a proces zdomácnění psa. Krátce se věnuje jeho anatomii, schopnostem a vyjmenovává různé typy a rasy psů. Závěr patří popisu autorova psa a péči o něj.

Obsah

1.
Původ a zdomácnění psa
2.
Schopnosti, smysly, anatomie a exteriér
3.
Typy
4.
Rasy
5.
Pudl Denis

Úryvek

“ Schopnosti , smysly , anatomie a exteriér :

Pes je dokonalý lovec, vytrvalý, trpělivý, inteligentní a rychlonohý. Především je to však tvor společenský, postrádající hrdost, povýšenost a sklony k samotářství, které jsou vlastní kočkám. To jasně vidíme na chování divokých psů ve smečce. Zatímco smečka spolupracuje při štvaní kořisti, staří jedinci, kteří se štvanice neúčastní, pomáhají tím, že hlídají mláďata rodičů lovících kořist.
Čeleď psovitých šelem, která zahrnuje lišky, psy, šakaly a vlky, je vysoce specializována.
Pes má stejné smysly jako člověk, ale odlišuje je výrazně jejich účinnost. To je způsobeno rozdílnými potřebami, které měli předkové psa a předkové člověka. Pach psa je lépe vyvinutý než u člověka a je daleko větší. My máme 5 miliónů smyslových buněk, jezevčík 125 miliónů, foxteriér 147 miliónů a německý ovčák 220 miliónů.

Vlhký čenich pomáhá psu při čichání - rozpouští ve vzduchu se vznášející molekuly, přivádí je do styku s čichovou sliznicí, kterou čistí od starých pachů. Hmatový smysl psa je v porovnání s člověkem poměrně málo vyvinutý. Zrakově je pes dobře přizpůsoben k lovu malých rychlých zvířat. Psi nevnímají barevně a vidí především černou, bílou a různé odstíny šedé. Sluch psů je vynikající, i když některá plemena slyší lépe než jiná. Sluch psa může registrovat 35 000 kmitůs, to znamená, že pes vnímá zvuky, které jsou daleko za hranicemi možností lidských sluchových vjemů. Psi jsou také velmi citliví k různým vibracím. Dovedou předem varovat před zemětřesením, často o mnoho dní dřív, než je člověk schopen zaznamenat jakékoli záchvěvy půdy. Pozoruhodné je, že psi reagují pouze na skutečné zemětřesení. Dokážou je odlišit od asi 150 000 neškodných záchvěvů zemské kůry.
Psi se od pradávna dělily na různé typy a rasy.
Typy byli to např. lovečtí také honiči a teriéři , užitková plemena, pracovní plemena, společenská plemena, míšenci.

Rasy

Plemen a ras je opravdu mnoho a tady je několik nejznámějších : jezevčík, retrívr, kokršpaněl, buldok, čau čau a mnoho dalších .

Já mám doma PUDLA jménem Denis. Pudly rozdělujeme do tří variet, které se navzájem liší pouze velikostí: pudl velký (královský) - ze všech tří variet nejzdravější, pudl střední velmi populární v 50 letech a pudl trpasličí. Pudlové mají výhodu, že nelínají. Když jsme si jeli pro našeho budoucího pejska k jedněm lidem, tak se k nám hned přitulil a byl náš. Od té doby si oblíbil snad on mě a já jeho. Denis je střední pudlík barvy aprikot, je asi 40 cm vysoký. Letos v březnu mu bude šest let a pořád si rád hraje, jako když byl malé štěně.
Denis má jemnou, kudrnatou srst, hnědé oči, kratší ocásek a černý čenich jako bambulku. Na krku nosí kovový obojek s koženým pouzdrem a s adresou, kdyby se ztratil.
Srst se musí upravovat stříháním, pravidelně česat a jednou za měsíc ho koupeme. Občas mu zastřiháváme drápky podle toho jak je má dlouhé.
S naším Denisem chodí každý den odpoledne mamka ještě s jednou paní, která má trpasličího pudlíka.Jako malí dostával žrát třikrát denně, nyní mu stačí jedenkrát večer. Denis má své hlavní místo v kuchyni pod lavicí a spí převážně tam, kde si lehne, nejvíce u mě na posteli.

Proti parazitům mu podáváme odčervovací přípravky a jednou za rok s ním chodíme na očkování proti steklině k veterináři. Zatím nebil nikdy nemocen. Denis je velmi kamarádský a není agresivní. Jsem rád že ho mám."

Poznámka

Práce obsahuje hrubé pravopisné chyby. Závěrečná část je psána na úrovni základní školy.
Obsahuje kresbu.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: biox0005.zip (46 kB)
Nezabalený formát:
Psi_struc_charakter.doc (522 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse