Rady jak na učeníKategorie: Ostatní předměty

Typ práce: Skripta, učební texty

Škola: Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace, Bzenec

Charakteristika: Práce obsahuje v textu popsané ověřené rady jak postupovat při učení a to nejen na maturitní zkoušku. Práce je doplněna o obrázky.

Obsah

1.
Rady na učení

Úryvek

"Než půjdeš na zkoušku, přečti si ještě jednou své poslední výpisky a pokus se je napsat v pár bodech, které sepíšeš na jeden arch papíru a ten si sebou vezmeš na zkoušku. Než na tebe přijde řada, můžeš si je ještě jednou pročíst a osvěžit si tak paměť.
Já jsem se vždy učila touhle přepisovací metodou, protože vím, že co si napíši, to si zapamatuji, a když si to zapíši hned několikrát, zapamatuji si to ještě lépe.
Je však možné, že právě tobě tahle metoda nevyhovuje. To nevadí. Jistě najdeš jinou podobnou metodu. Někdo si zapamatuje vše, co si přete a má to děj. Můžeš si vyhledat na internetu nebo v knihovnách knihy, které obsahují dané téma zkoušky, či písemky a ty si můžeš přečíst. Nebo například pokud se učíte o Karlu IV., můžeš zajít do knihovny a půjčit si jeho životopis nebo příběh, ve kterém Karel IV. Vystupuje. Tím že si přečteš knihu, si určitě zapamatuješ alespoň část z jeho života. Zapamatuješ si také období, ve kterém žil nebo jak se tam jedlo či mluvilo. I to velmi pomůže při zkoušce nebo písemce.
Nezapomínej však, že není dobré se učit věci nazpaměť. Důležité je, abys pochopila, o čem se vlastně učíš, pak nebudeš mít žádný problém si látku zapamatovat a později o ní něco povědět.
Pokud se učíš na nějakou zkoušku či písemku, o které víš dlouho dopředu, rozvrhni si čas, kdy se na ni budeš připravovat. Dělejte si mezi učením pauzy a uvidíš, že čím častěji si stihneš láku přečíst, tím si ji jistěji zapamatuješ."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x579699f25ed3.zip (4735 kB)
Nezabalený formát:
Jak_na_uceni.doc (4845 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse