Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Referát na kapelu Sum_41

Referát na kapelu Sum_41


Kategorie: Umění/hudba

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8, České Budějovice

Charakteristika: Referát se věnuje kapele Sum_41 od jejich počátku až do současnosti. Začíná vznikem samotné kapely a její postupnou cestou ke slávě, společně s měnícími se členy kapely a jednotlivými deskami. Zdůrazňuje každou desku a z ní ty nejdůležitější písně, které v sobě nesou zážitky samotných členů kapely. Nevynechá ani řadu ocenění, kterou kapela získala. To vše dovádí až do současnosti. V závěru se věnuje každému členovi kapely, stručně je popisuje i nějakou zajímavost o každém.

Obsah

V referátu rozebírám téma kapely Sum_41. Rozsah práce jsou 3 strany.
Obsah:
1.
Vznik kapely
2.
Half Hour of Power
3.
Does This Look Infected?
4.
Návštěva Konga
5.
Go Chuck Yourself
6.
Odchod Davea Bakshe
7.
Underclass Hero
8.
All The Good Shit
9.
Koncert v ČR
10.
Screaming Bloody Murder
11.
Nejnovější
12.
Deryck Jayson Whibley
13.
Stephen Martin Jocz
14.
Jason Paul McCaslin
15.
Thomas William Arnold Thacker
16.
Dave Nizaam Baksh
17.
Zajímavosti o Sum 41

Úryvek

"Sum 41 je punk-rocková kanadská kapela, která vznikla někdy kolem roku 1994 v Ajaxu, na předměstí Toronta, kde se kamarádi ze střední školy Deryck Whibley a Steve Jocz potkávají v kapele Kaspir. V roce 1996 si Deryck a Steve zakládají vlastní kapelu Sum 41. Název vznikl podle toho, že den vzniku kapely byl 41. den léta. Dalším stálým členem kapely byl Dave Baksh. Na postu basisty se v té době střídá jeden basák za druhým, jako například Mark Spicoluk nebo Richard Roy, se kterým v roce 1998 Sum 41 nahráli svoji demo nahrávku. V únoru 1999 přichází konečně stálý basista Jay McCaslin.
V roce 2000 vydávají své první album s názvem Half Hour Of Power, které má 11 skladeb. Nejznámějsí píseň z tohoto alba je Makes No Difference, kterou začnou vysílat v rádiích.
V roce 2001 vydávají druhé album, které se jmenuje All Killer No Filler. Celé album má velký úspěch, ve světových hitparádách se umisťují na prvních místech- v ČR Zlatá Medúza 11. místo. Určitě nejznámější singl z tohoto alba je Fat Lip, dále pak In Too Deep, Motivation nebo Handle This. Následovaly další úspěchy, vstoupili i do americké show MTV. Jejich existence neunikla ani filmovým tvůrcům. Jejich hudba se začala prosazovat i na plátně nebo v televizi. Vyrovnávají se kapelám, jako jsou Blink 182. Kapela se vydává na různé turné, je ale nutno podotknout, že kapela ničí všechno, co vidí- hotelové pokoje, autobus, kterým jezdí na koncerty.
Dalším úspěchem se stal singl It’s What We’re All About, který se stává jednou z ústředních skladeb na soundtrack k filmu Spiderman. Podle samotných členů Sumky je ale tato píseň jejich nejhorší.
Kapela dospívá a to se také odráží na jejich novém albu, které vychází v roce 2002 s názvem Does This Look Infected?, které je mnohem tvrdší a mnohem propracovanější než předchozí alba. Totéž platí i o textech. Chlapci si už mnohem více uvědomují dění ve světě kolem nich, přesto si skladby stále zachovávají stejnou melodii. K pilotnímu singlu Still Waiting, který je Deryckovou reakcí na události 11. září 2001, natáčejí videoklip. Po něm přichází videoklip k singlu The Hell Song, který je zase o jednom z jejich blízkých přátel, který zjistil, že je nakažen virem HIV.
Velmi důležitým mezníkem v historii Sum 41 byla návštěva Konga v Africe v rámci natáčení dokumentu, který má mimo jiné hovořit o potlačování lidských práv, stavu uprchlických táborů, úloze dětských armád a podobně. V červnu 2004 v zemi vypukla občanská válka, tak se členové Sum 41 a další civilisté ocitli v přímém ohrožení života. Z hotelu, kde se střílelo, jim s evakuací pomohl kanadský voják OSN Chuck Pelletier. Sum 41 mu slibuje, že pokud to přežijí, pojmenují po něm jejich nové album, které nakonec opravdu vychází pod názvem Chuck v říjnu 2004. Je o5 jiné, než předchozí alba. Je hodně tvrdé, na druhou stranu se tam najdou i téměř popové písně. Propagaci zahajují singlem We’re All To Blame, což byla jediná píseň napsaná až po incidentu v Kongu. Další singly na albu jsou například Pieces, Some Say, ke kterým byl natočen i videoklip. Hodně fanoušku Sumky tuto desku odsoudilo, protože byl styl trochu jiný. Naopak hudební kritika desku velmi chválila a v roce 2005 ji ocenili cenou Juno Award."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x56eae9c763420.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Sum_41.doc (45 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse