ReportážKategorie: Reportáž

Typ práce: Slohové práce

Škola: 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Praha 1 - Staré Město

Charakteristika: Práce obsahuje reportáž ze soutěže miss, z plesu, z pražské zoo a z koncertu.

Obsah

1.
Reportáž ze soutěže miss Moravy
1.1.
Úvod
1.2.
Děj
1.3.
Závěr
2.
Reportáž z 1 sportovního plesu
2.1.
Úvod
2.2.
Děj
2.3.
Závěr
3.
Reportáž z pražské ZOO
3.1.
Úvod
3.2.
Děj
3.3.
Závěr
4.
Reportáž z koncertu Shelly Boňské
4.1.
Úvod
4.2.
Děj
4.3.
Závěr

Úryvek

"Reportáž ze soutěže Miss Moravy:
Vážení diváci, sledujete přímý přenos z brněnského sálu, kde právě probíhá soutěž o nejhezčí dívku na Moravě. Dívky se již dlouhé hodiny před zahájením této soutěže připravovali. Všechny soutěžící jsou dokonale namalované a učesané. Každá účastnice má na sobě oblečené šaty, které jsou ušité na míru.
A nyní mi dovolte, abych položil pár otázek jedné z dvanácti finalistek této soutěže. „Dobrý den Slečno Soukupová“. „Dobrý den“. „Mám na Vás několik otázek. Jako první bych se chtěl zeptat kolik času jste strávila přípravami na tuto soutěž“? „Přípravami jsem strávila opravdu mnoho hodin“. „Byly ty přípravy hodně náročné?“ „Ano, přípravy jsou opravdu velmi vyčerpávající. Je toho všeho hodně. Musíme chodit na zkoušky šatů, také účesy a make up musíme mít dopředu vyzkoušený.“ „Jak moc jste nervózní?“ „Ne, nejsem. Je mi jedno jestli vyhraji já nebo některá jiná soupeřka. Našla jsem si tady mnoho kamarádek, holky jsou fajn, moc dobře se s nima povídá. Ať tu soutěž vyhraje ta, která si to opravdu zaslouží.“ „Já Vám děkuji za to, že jste si na nás našla čas. Děkuji Vám také za Vaše odpovědi. Přeji Vám, ať si dnešní večer maximálně užijete.“ „Děkuji.“
Milý diváci, právě jste viděli krátkou reportáž ze soutěže Miss Moravy. O dalším průběhu soutěže Vás budeme informovat v krátkých reportážích.
Pro TV Klop
Petr Malý

Reportáž z 12. Sportovního plesu:
Dnes, 7. února se v pardubickém sále koná 12. Sportovní ples. Na tento ples přišlo jako každoročně, několik stovek lidí. Každá dáma dostala u vstupu červenou růžičku a pánům se nalévá panák pravé skotské whisky. Všichni jsou společensky oblečení. Lidé postupně usedají na svá místa, která jim byla přidělena na vstupence. Všichni netrpělivě očekávají na zahajovací scénku, o kterou se postarají pořadatelé plesu.
Najednou se světla v sále zhasnou. Svítí pouze světla nad podiem. Přichází kluk ve fotbalistickém dresu. Kope si s míčem. Najednou potká kamaráda. Začnou spolu vést rozhovor. Lidé slyší jeden vtip za druhým Celý sál se směje. Lidé pískají a nadšeně tleskají. Scénka se pomalu ale jistě přiblížila ke konci. Scénka všechny hosty příjemně naladila. Začíná hrát hudba a lidé se pomalu zvedají ze židlí. Jdou tančit. Zábava dnešního večera se pomalu rozjíždí. Začínají se také prodávat lístky na tombolu Všichni se hrnou, každý si chce alespoň pár losů koupit. Také bufetu je plno. Alkohol, brambůrky a různé jiné občerstvení jdou rychle na odbyt. Dnešní večer je velmi vydařený. Každý se tady dobře baví. Čas neúprosně běží. Blíží se půlnoc a s ní i vyhlášení tomboly. V tváři každého, kdo se nějaký los koupil je velké očekávání výhry. Někteří jsou nadšeni, jiní zase zklamaní, protože nevyhráli vůbec nic. Presto lidé začínají opět tančit. Někteří jsou už na odchodu.
Kolem čtvrté hodiny ranní je sál téměř prázdný- Pořadatelé začínají uklízet. Jsou spokojeni, že se jim ples vydařil a jistě se těší na ples, který se uskuteční zase za rok.
Pro TV Animas
Jitka Doušková"

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x53419d091bf0f.zip (10 kB)
Nezabalený formát:
Reportaze.doc (39 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse

Další práce od tohoto autora
1. Reportáž 3638x
2. Vypravování 2590x
3. Reportáž 2018x
4. Lakomec-Moliere 897x
5. Slohové práce 640x
6. Bylo nás pět 528x
7. Stížnost 430x
8. Odpověď na poptávku 410x
9. Pythagoras 379x
10. Odpověď na objednávku 343x