Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Robinson Jeffers: Hungerfield

Robinson Jeffers: HungerfieldKategorie: Americká literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Hungerfield, jehož autorem je Robinson Jeffers.

Obsah

1.
Robinson Jeffers: Hungerfield

Úryvek

"Hungerfield
Jeffers Robinson
Příběh z prostředí amerického venkova Hungerfield se odehrává na osamělé usedlosti. V úvodu se Jeffers v krátkém vyznání obrací ke své mrtvé ženě Uně, jež mu byla celoživotní inspirací i smyslem života. Mluví o svém neskonalém zármutku a stesku, vzpomíná na krásné chvíle strávené s Unou a vyznává se z lásky k ní. Nakonec vzpomíná na příběh o muži jménem Hungerfield, muži, který dokázal porazit smrt. Začíná vypravovat.
V jednom domě vedle sebe žijí asi padesátiletý, statný a silný Hungerfield, jeho žena Arab, malý syn Norrie, Hungerfieldův bratr Ross a na rakovinu umírající matka Alkmena Hungerfieldová. Hungerfield je otřesen matčiným beznadějným stavem, bezmocnost ho dohání k zuřivosti a slepé nenávisti. Dlouhé hodiny vysedává o hladu a žízni u lůžka umírající matky. Je připraven poprat se se Smrtí, jejíž příchod očekává každým okamžikem.
Vzpomíná na své první setkání se Smrtí ve vojenském lazaretu během první světové války. Tehdy nad ní poprvé zvítězil díky své zuřivosti a hrozivé síle vůle, před kterou i sama Smrt ucouvla. Nakonec Smrt pro stařenu konečně přichází. Hungerfield se na ni vrhne se vší zuřivostí a hněvem. Po krátkém zápase se mu podaří Smrt přemoci a stařena zůstane naživu.
Matka se na Hungerfielda hněvá za to, že ji nenechal v klidu odejít ze světa. Snaží se mu namluvit, že Arab spí s Rossem, je neustále protivná a rozladěná. Všichni z ní začnou mít strach. Po nějakou dobu v okolí neumírají ani lidé, ani zvířata.
Smrt se však brzy vrátí, Hungerfieldovi zemřou čtyři telata během jediné noci. Zemře i několik jeho koní a další dobytek. Hungerfield veze matku na pohřeb přítelkyně. Po návratu zjistí, že jeho žena i dítě zemřeli. Hungerfield dům zapálí a sám umírá v plamenech. Matka z domu uteče a zemře až o dva roky později."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a505137bf6f.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
R_Jeffers_Hungerfield.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse