Samota


Kategorie: Vyprávění

Typ práce: Slohové práce

Škola: Střední zdravotnická škola, Svitavy, Purkyňova 256, Svitavy

Charakteristika: Příběh vypráví o dvou nerozlučných kamarádkách, které čeká ne moc dobrý konec školního roku.

Obsah

1.
Příběh Samota

Úryvek

"Jsem Katka a mám nejlepší kamarádku Lauru, chodíme na základní školu a jsme bez sebe, jako tělo bez duše. Žijeme v jedné krásné vesničce ve které je málo obyvatel.
V poslední den školního roku jsme nešli spolu jako vždy, ale každá sama. Potřebovala jsem jít dříve, protože jsem musela ještě něco zařídit a Lauru vezl její starší bratr Patrik. Byli jsme domluvený, že až bude Laura ve škole tak si napíšeme zprávu. To však ještě nikdo netušil, jak to nakonec všechno dopadne.
Za chvíli bude osm a Laura nikde, kde může být ? pomyslela jsem si. Zavolám ji. Nic nebere mi to, něco se stalo ? Něco jsem ji udělala a ona se urazila ? hlavou mi probíhají tyto myšlenky. Už zvoní jdu do třídy, tady ovšem Laura taky není. Paní učitelka nám rozdává vysvědčení a vyslovila Lauřino jméno, všichni si všimli že chybí. ,,Nevíš co je s Laurou ?‘‘ zeptala se mě učitelka. ,, Neozvala se mi vůbec nevím, kde je‘‘ odvětila jsem. ,, Pokračujeme v rozdávání ‘‘ ozvalo se. Letos mám samé jedničky a Laura taktéž. Poslední den ve škole se chýlí ke konci a Laura se neobjevila. Podívám se ještě jestli mi nenapsala zprávu. Žádná zpráva mi nepřišla. Jdu tedy domů."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x55785ea940d41.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Samota.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse