Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Steven Spielberg - Válka světů

Steven Spielberg - Válka světů


Kategorie: Film - rozbory a obsahy

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o recenzi filmu Stevena Spielbergra Válka světů. Autorka charakterizuje filmové scény, hodnotí je a vyjadřuje svůj názor na kvalitu shlédnutého snímku.

Obsah

1.
Zápory filmu
2.
Klady filmu

Úryvek

"Je to jeden z těch méně podařených filmů, které je ale dobré vidět. Můj pohled je sice pohledem výtvarníka, ale rozhodně jsem jako divák tento film shledala neuspokojivým. Jako první bych vytkla povrchnost děje nebo aspoň jeho zpracování (knihu jsem bohužel nečetla). Zápletka typu: hrdina zachraňuje rodinu před zlými marťany mi připadá nedostatečná, i když se opírá o literární předlohu. Alieni chtějí ovládnout svět a hlavní hrdina „bad dad“ (Tom Cruise) se má postarat o své děti...nehodného synka, který doteď trpí traumatem, že si ho otec dostatečně nevšímal a roztomilá dcerunka, ze které se vyklube klaustrofobická hysterka. Ale kdo by neřval, když potká partičku mimozemšťanů. Takže bych vytkla i povrchnost postav!
Mimozemské lodě tu byly zakopány miliony let pod zemí a najednou si Alieni vzpomenou, že je čas nás trochu poškádlit. Evidentně průměrného amerického kopáče potrubí by nezarazilo, kovové těleso pod zemí o velikosti přibližně jednoho kamionu. Narážím na uvodní scénu, kdy se lidé dohadují co se to pod zemí děje. Jinak samotní ufoni se do lodí dostanou zajímavým způsobem, a to pomocí blesků, které zřejmě posílá na zem Ufonská mateřská loď.
Záběry jsou podle mě zbytečně dlouhé a mají zřejmě navodit onu zoufalou atmosféru a realističnost příběhu. Ani průměrného diváka by jistě neuspokojila vizuální stránka a efekty v tomto filmu použité. Lodě vidíme párkrát a Ufonů zahlédnem všeho všudy asi 6. Což by bylo pozitivní, kdyby vizuální, obsahová nebo jiná stránka filmu stála zato."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x46ee5fe68b30e.zip (7 kB)
Nezabalený formát:
Valka_svetu.doc (41 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse