Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Studenti čtou a píší noviny - Máme se bát války?

Studenti čtou a píší noviny - Máme se bát války?


Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohové práce

Škola: Církevní gymnázium Plzeň, Plzeň

Charakteristika: Práce obsahuje krátký sloh (úvaha) na téma Máte se bát války? Vypracované téma na Studenti čtou a píší noviny září 2014.

Obsah

1.
Úvaha

Úryvek

"MÁME SE BÁT VÁLKY ?
Že se ve světě cosi změnilo a stále mění, vidí každý člověk. Bohužel se nedá říct, že by se dnešní svět měnil k lepšímu - spíš naopak. Mír, který nám připadal tak samozřejmý a ničím nenarušitelný se může mrknutím oka změnit ve třetí světovou válku. Ale jak by taková válka třetího tisíciletí vypadala ?
To s jistotou nikdo nemůže říct. Někteří odborníci tvrdí, že by nová světová válka byla velmi rychlá. V podstatě by stačilo jen pár jaderných bomb a byl by konec války. Oproti druhé světové válce, kdy se s takovými bombami teprve experimentovalo, vlastní v dnešní době většina států jaderné zbraně. Hlavní nebezpečí proto číhá v tom, že nikdo přesně neví, kde se kolik takovýchto zbraní nachází.
Jiní lidé říkají, že atomové bomby dnes již nejsou tou nejhorší hrozbou - tou jsou biologické zbraně. A pokud by o válce měli rozhodovat biologické zbraně, je pravděpodobné, že by třetí světová válka svou zákeřností ani krutostí neměla obdoby. Vždyť proti biologickým zbraním vlastně neexistuje ochrany. Pokud někdo kontaminuje vodu např. nějakým virem, není jak se bránit, nelze ani zjistit, kdo to způsobil..
Odborníci tedy nejsou jednotní v tom, jak by válka vypadala. Myslím ale, že se ale všichni shodnou, že propukne-li nová válka, bude mnohem horší a zákeřnější, než všechny předcházející. Proto nám nezbývá než doufat, že se nepokoje na Ukrajině a v Islámském státu budou řešit výhradně diplomaticky.
„Hrozí podle Vás Evropě v následujícím desetiletí válka ? “ ANO"

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x542fe20baa3db.zip (95 kB)
Nezabalený formát:
Mame_se_bat_valky.pdf (101 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse