Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Tennessee Williams: Podivný příběh jedné lásky

Tennessee Williams: Podivný příběh jedné láskyKategorie: Americká literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Podivný příběh jedné lásky, jehož autorem je Tennessee Williams.

Obsah

1.
Tennessee Williams: Podivný příběh jedné lásky

Úryvek

"Podivný příběh jedné lásky
Williams Tennessee
Amerického jižanského dramatika a povídkáře Tennessee Williamse známé především jako autora her Tramvaj do stanice touha či Kočka na rozpálené plechové střeše. Mnohé jeho hry byly také zfilmovány.
Podivný příběh jedné lásky můžeme chápat jako lyrickou hrou s tragickým podtextem. Drama je situováno do malého průmyslového městěa na Středním západě, blíže pak do jednoho pokoje v domě, který patří čtyřicetileté vdově. Ta pokoj po smrti manžela pronajímá lidem, kteří přicházejí do města (nejčastěji za prací v místní továrně).
Vdova ukazuje pokoj novému nájemníkovi, snědému drobnému muži italského původu. Ten se posléze rozhodne na místě zůstat. Na stěnách pokoje vidí mnoho podpisů, čmáranic a obrázků, zeptá se tedy vdovy, co znamenají. Ta mu odpoví, že každý z nájemníků se na stěnu podepsal, případně i nakreslil. Také mu ukáže obrázek posledního nájemníka, ruského dělníka, u něhož je přimalovaná kočka jménem Ničevo - ta se také vzápětí v pokoji ukáže.
Bytná muži vysvětlí, že Rus si kočku velice oblíbil a staral se o ni. Chce ji vyhodit, muž se ale kočky ujme a krmí ji. Do pokoje přichází též starý poloslepý muž, tchán bytné. Je to podivín a alkoholik, který sbírá prázdné lahve.
Bytná zná jednoho muže z továrny, který by mohl novému nájemníkovi sehnat nějakou práci. Nájemník skutečně práci získá (u továrenského pásu), příliš se mu v ní ale nedaří. Je velice nervózní a způsobí zastavení pásu, čímž si znepřátelí svého předáka. Nakonec ho z práce vyhodí a po výtržnosti, kterou v hotelu způsobí tchán bytné, se nervově zhroutí.
Stráví poté několik týdnů u Milosrdných sester. Když se jednoho dne vrací do pokoje, zjistí, že už tam bydlí jiný nájemník, boxer Bill. Snaží se zjistit, co se stalo s kočkou, ale Bill mu řekne, že ji vyhodil a pak už nepřišla. Nakonec se drobný muž vydává kočku hledat. Společně se starým poloslepým tchánem ji najdou v zahradě hotelu a odcházejí neznámo kam."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51e8f9ba39189.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
T_Williams_Podivny_pribeh_jedne_lasky.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse