The CorrsKategorie: Umění/hudba

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce sleduje kariéru a produkci hudební skupiny The Corrs od jejích počátků po rok 2002.

Obsah

1.
Počátky a první vystoupení
2.
Vzestup kariéry
3.
Koncertní činnost, alba
4.
Album In Blue

Úryvek

"Corrovi vyrostli v Dundalku v irském kraji Louth, který leží 50 mil severně od Dublinu, na hranici Irska a Severního Irska.
Historie jedné z nejprodávanějších evropských kapel začala už v roce 1990. Rodiče sourozenců Corrovích působili v kapele s názvem Sound Affair, takže své děti odmalička k hudbě vedli. Talent potomků ovšem nejvíce podpořilo letité piano, které dal novomanželům Jean a Gerymu Corrovým Geryho otec. Pro nástroj se našlo místo pouze v dětském pokoji.
Rozhodující událostí pro budoucí hvězdnou kariéru The Corrs se stal roku 1990 konkurs do filmu The Commitmens (Závazky-Roddyho Doylea) . V příběhu mladých lidí z dělnického prostředí, kteří chtějí dát dohromady kapelu, bylo nutné, aby se Corrovi představili jako kapela. Poprvé tak sourozenci hráli na jednom pódiu "O tom jsem do té doby pořád snil," nechal se později slyšet Jim. "Nevěděl jsem ale, jak to navléci, a najednou vše vyřešil filmový konkurs." Došlo to nejenom Jimovi, ale i ostatním třem sourozencům.
Během natáčení se setkali i se svým budoucím manažerem Johnem Hughesem, který jako bývalý muzikant byl Corrovými okouzlen. První veřejné vystoupení kvarteta proběhlo na večírku ke zmíněnému filmu. Následující roky trávili Corrovi skládáním muziky, nahráváním demo skladeb a hraním po místních hospodách. Velký zájem o ně však nebyl. Osudová chvíle však nakonec přece jenom přišla. Americký diplomat v Irsku Jean Kennedy Smith slyšel Corrovi hrát v jednom malém dublinském klubu. Jejich muzika se mu líbila a tak je pozval na oslavu World Cup 1994 v Bostonu. Atlantský víceprezident Jason Flom byl vystoupením skupiny nadšen, a tak jim nabídl setkání s producentem Davidem Fosterem, vlastníkem čtrnácti cen Grammy za produkci, aby si The Corrs poslechl. Foster byl ale natolik zaneprázdněn prací na jednom z alb Michaela Jacksona, že pro neznámou skupinu neměl ani minutu času. Proto dostali sourozenci příkaz, aby oblehli studio. Po jejich celodenním sezení v horkém červnovém počasí před legendárním nahrávacím studiem Hit Factory se konečně Foster uvolnil, že si The Corrs poslechne. Druhého dne s nimi firma Atlantic Records podepsala kontrakt.
Již jejich debutové album Forgiven Not Forgotten (Odpuštěno, nikoli zapomenuto) z roku 1995 natolik zaujalo posluchače i hudební kritiky směsí rocku a tradiční irské hudby, že jeho úspěch skupině umožnil spolupracovat s takovými umělci, jakými jsou Celine Dion nebo Sting. Půvabná zpěvačka a textařka Andrea navíc po boku Maddony ztvárnila jednu z rolí (milenku Peróna) v muzikálovém filmu Evita režiséra Alana Parkera. Celá kapela se pak objevila v silvestrovském příběhu seriálu Beverly Hills 90210 (6. série 16.díl - "Turn Back The Clock"), kde vystupovala na pódiu klubu After Dark v Peach Pite a zahrála tři písně a to - Forgiven Not Forgotten, Runaway a Auld Lang Syne. Prodej dalšího titulu Talk On Corners v roce 1997 se dosud vyšplhal k sedmi milionům a album se stalo jednou z nejžádanějších desek v Anglii. V červenci 1998 se The Corrs objevili před publikem, které čítalo 110 tisíc lidí na benefičním koncertu Prince's Trust v londýnském Hyde Parku. O měsíc později provázeli Rolling Stones na jejich turné po Evropě, zavítali i k nám.
A následovalo další turné a koncerty. The Corrs koncertovali mimo jiné i v Londýně před vyprodanou Royal Albert Hall (17.3.1998) v rámci oslav dne Sv. Patrika. Uspořádali benefiční koncert pro oběti bombového útoku v severoirském Omaghu, kde spolu s The Corrs vystoupili i U2. V italské Modeně je bylo možno vidět po boku operní hvězdy, Pavarottiho.
V říjnu téhož roku je pozvala snad nejslavnější módní návrhářka všech dob Donattela Versace, aby vystoupili na její podzimní módní přehlídce v Milánu."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5110cb618470c.zip (13 kB)
Nezabalený formát:
The_Corrs.doc (44 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse