Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Význam laické první pomoci v medicině - esej

Význam laické první pomoci v medicině - esej


Kategorie: Medicína

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o esej, která se věnuje významu laické první pomoci při nenadálých okolnostech. Práce představuje otázku z hlediska morálky.

Obsah

1.
Úvod
2.
Morální překážky
3.
Příběh ze života
4.
Osobní zkušenosti autorky
5.
Závěr

Úryvek

" Myslím si, že by nebylo od věci vyučovat první pomoc na základních školách. Kdyby se dětem promítaly a ukazovaly obrázky, co všechno se může stát, když si např. hrají s různými výbušninami před Silvestrem, možná by pak nebylo tolik ošklivých zranění a nešťastných nehod. A hlavně, to nejdůležitější, uměly by poskytnout první pomoc.
V dnešní době z pohledu zdravotníka asi není lehké pomáhat všem lidem. Někteří lidé si této pomoci nedovedou vážit a berou tuto pomoc jako samozřejmost. Tak by to ale nemělo být. Lékaři a zdravotníci odvedou ve většině případů hodně těžkou práci, aby zachránili život, ale mnohdy se jim nedostanou žádné díky. Nedávné případy, které odvysílala televize jsou důkazem. Lékař přijel k dopravní nehodě, kdy zraněným účastníkem byl podnapilý řidič. Ten svým agresivním chováním ohrožoval ty, kteří mu chtěli pomoci. Lékařskou povinností je pomoci každému zraněnému člověku, ale otázkou zůstává, zda si to takový člověk vůbec zaslouží?"

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45e2e73c2de3f.zip (7 kB)
Nezabalený formát:
Vyznam_laicke_prvni_pomoci.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse