Seminarky.cz > Životopisy > > > Adam Podgórecki

Adam Podgórecki


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátký životopis tohoto polského právníka a sociologa, shrnující osobní data, profesní kariéru a její zaměření v oblasti sociologie a kriminologie.

Úryvek

"Pro své originální postoje se brzy dostává do mezinárodního povědomí, dostává se mu mnoha pozvání z prestižních universit – například z Právní fakulty Severozápadní university, z oxfordské All Souls College, z pensylvánské či stanfordské university a mnoha dalších.
V roce 1972 se stal jedním ze zakladatelů první polské katedry zasvěcené socioprávnímu a kriminologickému výzkumu. Když byl ale spolu se svými blízkými spolupracovníky vyhnán pro protistátní aktivitu vrcholnými představiteli university, opustil Polsko a po roce a půl na oxfordské universitě přijal roli profesora sociologie na Universitě Carleton v Ottawě. Zde se mohl konečně věnovat vědecké práci bez jakýchkoli politických omezení své domovské země. Své přednášky zaměřil na polskou společnost, svým posluchačům dokazoval prospěch práce své i ostatních kolegů. Byl symbolem myšlenky celistvosti vědeckého bádání navzdory politickým tlakům – ať už komunistickým nebo postkomunistickým. Důrazně odděloval systém sociální od systémů politických."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4654b3fc96303.zip (5 kB)
Nezabalený formát:
Adam_Podgorecki.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse