Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Arthur Conan Doyle - život a dílo

Arthur Conan Doyle - život a dílo


Kategorie: Literatura

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Poděbrady, Studentská 166, Poděbrady

Charakteristika: Stručný referát představuje velmi bohatý život spisovatele sira Arthura Conana Doyla. Seznamuje hlavně se stěžejními charaktery jeho díla. Obsahuje výpisky ke každé stránce prezentace.

Obsah

1.
Život
2.
Sherlock Holmes
3.
Prof. Challenger
4.
Přehled dalších děl

Úryvek

"SNÍMEK 16: JEDOVATÝ PÁS/PŘÍLIV SMRTI
Jedovatý pás (The poison belt) vypráví další z příběhů professora Challengera, který objevil blížící se katastrofu světa v podobě pásu jedovatého plynu, který zahubí vše živé. Společně se svými třemi společníky z předchozího příběhu se ukryjí v krytu, kam žádný plyn neproniká. Později však musí z nedostatku kyslíku kryt opustit a zjišťují, že jedovatý oblak je pryč - a oni jsou jediní, kdo přežili. Dalšího dne se však všichni lidé opět probudí a Challenger informuje veřejnost o tom, co se stalo. Účinek plynu totiž nebyl trvalý.
SNÍMEK 17: ZEMĚ MLHY
V Země mlhy (The Land of Mist) z roku 1926 se Doyle zabývá posmrtným životem a spiritualismem, uplatňuje vlastní zkušenosti. Hrdinové podnikají cesty do záhrobí, kde se setkávají s duchy zemřelých.
SNÍMEK 18: THE DISINTEGRATION MACHINE
The Disintegration Machine je krátký příběh, ve kterém se professor Challenger na žádost svého přítele novináře Malona setká s vynálezcem Theodorem Nemorem, který sestrojil stroj schopný rozložit a následně složit jak předměty, tak i živé tvory. Challenger je velmi skeptický, když mu Nemor navrhl, aby stroj rozložil i jeho, ale poté co vynálezce úspěšně vyzkoušel přístroj na Malonovi, Challenger souhlasí. Stroj se ukáže být funkční a Challenger je nadšen. Nemor se však svěří, že stroj od něho chtějí koupit Rusové, kteří by ho mohli použít ke zničení celé Británie. Challenger se rozhodne pomocí lsti Nemora rozložit, ovšem už ho nedá zpět dohromady, aby se stroj nedostal do špatných rukou, a s Malonem odchází.
SNÍMEK 19: WHEN THE WORLD SCREAMED
When the World Screamed je poslední z příběhů professora Challengera. Vydává se s pomocí Edwarda Malona a Peerlesse Jonese k zemskému jádru, přesvědčený, že se jedná o vnímající bytost, a že bude prvním člověkem který jí představí lidstvo. Podaří se mu velkého tvora probudit, ten však zničí jejich vrt a celou výpravu zahalí oblakem jedu."

Poznámka

Práce obsahuje obrázky a fotografie o rozsahu cca 1,5 strany.

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x53ba4d4f6bb2d.zip (848 kB)
Nezabalený formát:
Arthur_Conan_Doyle.zip (848 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse