Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Bezpěčná komunikace - případová studie

Bezpěčná komunikace - případová studie


Kategorie: Informační systémy

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se věnuje řešení otázky bezpečné komunikace v malém až středně velkém podniku. Jako technologii pro zabezpečení jsou k používání doporučeny bezpečnostní certifikáty a šifrování souborů ve Windows XP Professional. Práce také hodnotí přínosy tohoto řešení. Práce byla vypracována kolektivem autorů (Kateřina Čápová, David Chudán, Karel Novák)

Obsah

1.
Úvod
2.
Problém
3.
Řešení
4.
Přínosy

Úryvek

"Ve firmě je již vybudovaná výpočetní infrastruktura. Firma má interní počítačovou síť zabezpečenou firewallem a pracovní stanice pro všechny zaměstnance. Všechny stanice mají operační systém Windows XP Professional. Jako e-mailový klient se ve firmě používá MS Outlook Express, e-mailové účty pro zaměstnance jsou od externího poskytovatele a zaměstnanci mají přístup do schránek zřízen přes IMAP. Od stejného poskytovatele mají přístup v kanceláři na internet. Ředitel firmy, obchodní zástupce a marketingový pracovník mají navíc mobilní telefony s tarifem, který umožňuje připojení generace 3G. Všichni zaměstnanci mají celodenně možný přístup do svých e-mailových schránek.
Komunikace ve firmě probíhá interně mezi ředitelem a asistentkou, mezi obchodníky, ředitelem, účetními a asistentkami a rovněž spolu komunikují administrativní pracovnice a technici, a to telefonicky a prostřednictvím e-mailů. Dále probíhá komunikace externě mezi všemi pracovníky a smluvními partnery – zákazníky. Specialisté navíc provádějí zásahy pomocí služby „vzdálená plocha“, Norton Host a pod. Dalšími externími subjekty komunikace jsou státní správa (finanční a živnostenský úřad, zdravotní a sociální pojišťovny a další) a dodavatelé (HW a SW, kancelářské potřeby, leasingová společnost, pojišťovny a služby poskytující pronájem podnikatelských prostor)."

Poznámka

Velmi kvalitné práce ve specifickém formátu grafického zpracování.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45b8cf77d0c19.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Vzdalena_plocha.doc (43 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse