Biopaliva

Kategorie: Ekologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se v přehledně členěném textu zabývá charakterem, výrobou, výhodami a nevýhodami biopaliv. Popisuje současnou situaci ve výrobě pohonných hmot ve světě. V závěru se autorka zamýšlí nad jinými způsoby získávání energie a zároveň si klade otázku, zda opravdu biopaliva šetří přírodu a zda se jejich výroba vyplatí.

Obsah

1.
Úvod
2.
Výroba biopaliv
3.
Nevýhoda biopaliv
4.
Zastánci biopaliv
5.
Současný stav biopaliv
6.
Jiná řešení než biopaliva
7.
Závěr

Úryvek

“3. Nevýhoda biopaliv

Biopaliva se začaly produkovat z důvodů stále se zvětšujícího globálního oteplování. Výroba biopaliv se začala rozšiřovat po celém světě. Jak již bylo řečeno, biopaliva jsou vyráběny z rostlin, které se dají využívat k výrobě potravin, což je asi jeden z největších jejich záporů. V dnešním světě, kde zhruba 800 miliónů lidí trpí hladomorem, by se neměly tyto rostliny používat na výrobu biopaliv. Jean Ziegler, který je speciální dopisovatel OSN z programu „Právo na potraviny“ prohlásil, že se díky biopalivům bude zvětšovat hlad ve světě a také ceny potravin. Již nyní se ceny kukuřice a pšenice několikanásobně zvětšily. Jean Ziegler také řekl:“ Every child who dies of hunger in today's world has been murdered“ ( Každé dítě, které zemře hladem v dnešní době, je vlastně zavražděné dítě). S tímto výrokem musím souhlasit, protože v dnešní době konzumu, kdy se plýtvá s jídlem, je skoro hřích, když lidé trpí hladem. Vím, že není lehké zásobovat chudé země jídlem, ale jistě by se nějaký způsob našel, pokud by bohaté státy chtěly. Co, ale vím jistě, že biopaliva nebojují proti hladu, ba právě naopak. Další velkou nevýhodou je, že se plánují vytvořit nová obrovská sojová, kukuřičná pole, která můžou vytlačovat menší zemědělce. Tento problém se již objevuje v USA. Především v Mexiku a Argentině již vypukly velké nepokoje. Nejenže se spousta kukuřičných polí změnila na průmyslovou kukuřici, což má za následek nedostatek potravin v Mexiku a Argentině, ale také obrovské koncerny skupují pole menších zemědělců, což má za následek nezaměstnanost a stěhování obyvatelstva. Je velice snadné si také odvodit, že díky zvyšování cen pšenice, se bude zvyšovat i cena masa. Nová kukuřičná pole se i zakládají v oblastech deštných pralesů, který se kácí, a tak pomalu mizí cenné „plíce Země“ a vymírají živočišné a rostlinné druhy. Biopaliva mají především snižovat množství emisí CO2 ve vzduchu, což se podle výzkumů dít nebude, protože se bude vícenásobně používat stroje na sklizeň biomasy, tyto stroje používají fosilní paliva, dále se bude více používat pesticidů, hnojiv a celkově při výrobě biopaliv bude do ovzduší unikat více CO2.

4. Zastánci biopaliv

V červnu roku 2007 proběhla konference v Sao Paulu, na které se sešli světový politici i odborníci. Došli k názorům, že svět má k dispozici dostatek orné půdy, takže by nemělo docházet k problémům o kterých jsem psala již dříve. Bývalý španělský premiér Felipe Gonzalez prohlásil, že: „nikdo nemůže vážně tvrdit, že vytvoření nových pracovních příležitostí a rozšíření možností pro zemědělce bude ohrožovat chudé obyvatele světa.“ Což je možná tak napůl pravda. Ano, budou nové pracovní příležitosti, na druhé straně, ale bude docházet k zvyšování cen potravin atd. Jiní ekonomové tvrdí, že současné zvýšení cen kukuřice nemusí mít za následek jeho budoucí nedostatek. Evropská komise tvrdí, že pokud by se používaly vedlejší produkty při výrobě biopaliv jako krmivo pro hospodářská zvířata, tak by se nemuselo zvýšit (nebo jenom mírně) ceny masa. Vše ale spíše závisí na produkci biopaliv „druhé generace“, která ještě není technologicky dostupná."

Poznámka

Obsahuje schéma.
Vysoká škola ekonomická v Praze

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera13806
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse