Seminarky.cz > Životopisy > > > Burrhus Frederic Skinner - medailonky myslitelů 29/34

Burrhus Frederic Skinner - medailonky myslitelů 29/34


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory, Profi práce

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce ze série profesionálních medailonků významných světových i českých myslitelů ve zkratce sleduje život a dílo psychologa B. F. Skinnera. Součástí je rovněž jeho podobizna. Předchozí část série naleznete zde Jean Jacques Rousseau - medailonky myslitelů 28/34 a následující zde Sókratés - medailonky myslitelů 30/34.

Obsah

1.
Život
2.
Dílo

Úryvek

"Skinner se narodil v malém městečku v Pensylváni roku 1904. Jeho otec působil jako advokát. Nejdříve se chtěl Skinner stát spisovatelem a rok po skončení studií se snažil psát. Pak ale zjistil, že nemá co říci, a tak svého úsilí zanechal.

Seznámil se s knihami Pavlovova a Watsona a rozhodl se, že bude studovat lidské chování z vědeckého hlediska. Vstoupil na Harvardskou universitu.

Po celý svůj život zastával behavioristickou teorii, snažil se zjistit a určit, že lidské jednání je utvářeno vnějšími příčinami. Pro své experimenty s krysami si vytvořil speciální pokusnou skříňku (dnes je známa jako Skinnerova skříňka).

Skinner se zasloužil také o vytvoření pojmů jako jsou programované učení (učebnice vedené systémem otázek a odpovědí), behaviorální modifikace (léčení mentálních a emocionálních poruch - systémem odměn za drobné změny se chování lidí stávalo "zdravým").

Walden dvě (1948) - utopický román, v němž je vykresleno malé společenství, které vede malé děti ke spolupráci a společenskému životu formou odměn"

Poznámka

Součástí práce je drobná podobizna.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51210e4a986ec.zip (12 kB)
Nezabalený formát:
F_B_Skinner_medailonky_29.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse