Druhy drog


Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně charakterizuje jednotlivé typy drog. Popisuje jejich vzhled, výrobu, účinky a nebezpečí spojená s jejich užíváním.

Obsah

1.
Marihuana
2.
Heroin
3.
Kokain
4.
Morfin
5.
Pervitin
6.
LSD
7.
Extáze

Úryvek

„Marihuana - získává se z rostliny Konopí.Bývají to především sušené listy a květy.
Aplikovaná nejčastěji kouřením, na rozdíl od jiných drog není silně návyková.Způsobuje stavy euforie,otupělosti a ospalosti.Patří k nejrozsáhlejším lehkým drogám.

Heroin - k jeho výrobě se používá mák.Většina heroinu pochází z Barmy,Laosu a Thajska a je vyráběn z opia. Je vysoce návykový a je aplikován převážně pomocí injekčních stříkaček nebo inhalací.Distribuován bývá ve formě bílého prášku.

Kokain - Je vyráběn z listů koky.Hlavním výrobcem je Kolumbie. Je vysoce návykový a je aplikován inhalací. Je distribuován ve formě prášku.

Hašiš - derivátem pryskyřic získávaných z konopí. Je silnější než marihuana a bývá aplikován kouřením z dýmek nebo cigaret.

Morfin - vyskytuje se v makovicích.Čistý morfin se získává z opia. Je to silné narkotikum. Narušuje přenos signálu bolesti. Silně návykový. Aplikovat se dá různě injekčně, kouřením, šňupáním. Bývá dostupný ve formě rozpustných solí - sulfát a hydrochlorid.

Pervitin - vyrábí se z amfetaminu nebo efedrinu. Vzhled bílý prášek.Aplikace nejčastěji šňupáním, kouřením, nitrožilně. Silně návykový, poškození psychicky, psychózy.“

Poznámka

Rozsah práce dosahuje cca půl strany.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x43c55c12bdc75.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Druhy_drog.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse