Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Egyptští bohové

Egyptští bohové


Kategorie: Dějepis

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se zaměřuje na téma egyptští bohové, jež obsahuje charakteristiku vybraných nejznámějších bohů starého Egypta.

Obsah

1.
Egyptští bohové

Úryvek

"Sutech (Set)
Bůh pouště, bouří a moře, představoval ničivé přírodní síly. Postupně se stal bohem zla a chaosu. Bývá zobrazován jako muž s hlavou psa.
Legenda o Eset a Usireovi
Podle jedné legendy vládli v dávných časech lidem bohové. Byli to Usire a Eset král a královna všech lidských bytostí. Vládli spravedlivě a lidé se měli dobře. Usireův bratr Sutech bůh pouště, byl krutý a zlý a záviděl bratrovi moc nad světem. Uvědomil si, že nikdy nebude mít takovou moc jako Usire. Sutech naplánoval lest a bratra zavraždil. Jeho tělo rozřezal na čtrnáct dílů a pustil je po řece Nilu. Poté se Eset vydala po řece, všechny kousky sesbírala a pomocí kouzel jeho tělo opět spojila. Za pomoci boha Anúbise tělo nabalzamovala a tím ho oživila. Usire však už nemohl být králem ve světě živých a tak se odebral do podsvětí, kde se stal vládcem nad zemřelými a každý rok, v čas výročí jeho vraždy, jej Eset oplakávala. Její slzy naplnily řeku Nil a řeka se vylila z břehů."

Poznámka

ZŠ T.G. Masaryka Milovice

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x530626355bddd.zip (11 kB)
Nezabalený formát:
Egyptsti_bohove.doc (42 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse