Seminarky.cz > Životopisy > > > Erich Fromm - medailonky myslitelů 9/34

Erich Fromm - medailonky myslitelů 9/34


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory, Profi práce

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce ze série profesionálních medailonků významných světových i českých myslitelů v základních bodech seznamuje s životem i dílem Ericha Fromma. Součástí je rovněž podobizna a ukázka z díla. Předchozí část série naleznete zde Sigmund Freud - medailonky myslitelů 8/34 a následující zde Georg Wilhelm Friedrich Hegel - medailonky myslitelů 10/34.

Obsah

1.
Život
2.
Dílo
3.
Ukázka z díla

Úryvek

"Fromm se narodil 23. března 1900 ve Frankfurtu nad Mohanem, v židovské rodině. Studoval na gymnáziu a roku 1918 nastoupil na práva na universitě ve Frankfurtu. Zde vydržel pouhé dva semestry a pak začal v Heidelberku se studii sociologie, psychologie a filosofie. Současně se u rabína Rabinkowa učí porozumět talmudu. Promoval v roce 1922.

V roce 1929 se spolupodílel na založení Jihoněmeckého institutu pro psychoanalýzu ve Frankfurtu, ve stejném roce však odchází za dalšími studii psychoanalýzy do Berlína. O rok později si zde otevírá vlastní praxi.

Po nástupu Hitlera k moci musí opustit Německo - odchází do USA (1933), nejprve do Chicaga, pak do New Yorku. Zde zahájil spolupráci s Institutem pro sociální výzkum při Columbia University v New Yorku. V letech 1938 - 1943 opustil všechny instituce, jichž byl členem, získal americké státní občanství a založil William Alanson White Institute v New Yorku.

Na konci čtyřicátých let se přestěhoval do Mexico City, kde přednášel na Lékařské fakultě Národní university Mexika. V následujících letech píše své knihy, účastnil se také volebního boje za zvolení McCarthyho presidentem USA, ale srdeční infarkt jej donutil stáhnout se z politické scény. 18. března 1980 umírá."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5120f4eeec027.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Erich_Fromm_medailonky_9.doc (35 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse