Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Etiketa - jak předcházet nehodám ve společnosti

Etiketa - jak předcházet nehodám ve společnosti


Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se velmi stručně zabývá pravidly společenského chování, které bychom měli dodržovat při nehodách či karambolech ve společnosti. Uvádí rady, jak předcházet nehodám, které se ve společnosti mohou stát každému z nás. Popisuje např. jak se máme chovat, upadne-li nám něco na zem.

Obsah

1.
Úvod
2.
Vyhýbat se nehodám
3.
Nehoda - upadnutí předmětu na zem
4.
Nehody při kterých se znečistíme
5.
Upozornění na nehodu

Úryvek

"Nehody jsou běžnou součástí společenského života; nikdo není dokonalý. Důležitá je prevence, je vždy lepší nehodám předcházet než je řešit. Před odchodem z domu se důkladně prohlédneme ze všech stran (nejlépe partneři navzájem), zda máme na sobě všechno tak, jak má být: knoflíčky, zipy, ramínka, uvolněné nitě nebo švy, vyčištěné boty, vykartáčovaný oblek, make-up a účes bez chyby. Stejně tak se vždy zkontrolujeme v zrcadle před odchodem z toalety.
Vyhýbáme se všem činnostem, které zvyšují riziko nehody, zvláště konzumaci jídla v improvizovaných podmínkách, vestoje, jednou rukou, se skleničkou v ruce. Pokud vůbec se rozhodneme podstoupit to riziko a jídlo si naložíme, pak volíme jen takové pokrmy, které dokážeme sníst bez krájení a složité manipulace.

Stane-li se nám, že nám sokoli upadne na zem, pamatujeme si, že ve společnosti nejsme kvůli úklidu, ale jako hosté. Kdybychom spadlý řízeček zvedli ze země (nehledě na to, jak bychom při tom asi vypadali…), co bychom s ním asi dělali? Položili na svůj talířek? Nebo zpátky na rautový stůl? Nebo bychom s ním dokonce chodili po sále a hledali obsluhu nebo koš? Jednoduše spadlý předmět nenápadně zakopneme pod stůl, tam v klidu počká, až ho po ukončení recepce personál najde a uklidí.

Nepříjemné jsou nehody, při kterých se znečistíme - polijeme vínem, potřísníme omáčkou. Pak na nepříjemnost neupozorňujeme okolí, nenápadně si postižené místo zakryjeme a odebereme se na toaletu, kde se pokusíme skvrnu vyčistit. Pokud se nám to podaří, vrátíme se do společnosti, pokud ne, bez loučení odcházíme ze společenské akce a cestou domů si vyčítáme svoji nenasytnost nebo neobratnost. Stane-li se taková nehoda komukoli v našem okolí, neupozorňujeme na ni, a nemůžeme-li nenápadně pomoci, třeba podat ubrousek, chováme se, jako by se nic nestalo."

Poznámka

Částečně čerpáno z: http://www.ceskatelevize.cz/program/204522161300033.html?tema=detail.

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x48f5f0373ea2c.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Etiketa_nehody_ve_spolecnosti.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse