Seminarky.cz > Životopisy > > > Franklin Delano Roosevelt - životopis

Franklin Delano Roosevelt - životopis


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce je zpracování životopisu amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta. Představuje jeho život v základních datech, ale také v rámci jeho působení v politice 20. století.

Obsah

1.
Úvod
2.
Politické začátky
3.
roosevelt prezidentem
4.
Druhá světová válka

Úryvek

V srpnu 1941 podepsal R s britským premiérem Winstonem Churchillem Atlantickou chartu dokument obsahující zásady uspořádání světa po 2. světové válce. Krátce po jeho publikaci se k němu připojily všechny státy válčící s Německem a Japonskem, ale to ještě nebylo USA ve válce. 7. prosince 1941 zaútočilo Japonsko na Pearl Harbor. Druhý den Roosevelt vystoupil v Kongresu a prohlásil, že USA vstupují do války, ve které jde o budoucnost celého civilizovaného světa. Týž den vyhlásila Británie válku Japonsku, Německo a Itálie vyhlásili USA válku o tři dny později. Roku 1943 se Roosevelt setkal v Casablance s Churchillem a oznámil, že Spojenci se nesmíří s ničím jiným, než s bezpodmínečnou kapitulací mocností Osy. Následovaly konference v Qubecku, Káhiře a Teheránu ( první setkání tzv. velké trojky Roosevelt, Churchil a Stalin), na kterých se probíraly především válečné záležitosti tj. sférách vlivu v Evropě a anexi východního Polska Ruskem, předání části východního Německa Polsku.

Poznámka

Dobře zpracováno, podává ten nejzákladnější přehled a představení. Práce obsahuje seznam použité literatury, ale ostatni formální náležitosti scházejí.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x445bc4c43c251.zip (7 kB)
Nezabalený formát:
Franklin_Delano_Roosevelt.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse