Seminarky.cz > Životopisy > > > G.A. Lindner - životopis

G.A. Lindner - životopis


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce představuje G.A. Lindnera jako pedagogickou osobnost, která se zasloužila o mnohé změny ve způsobu vzdělávání a to přes stanovení nových učebních postupů a využívání starších teorií učení.

Obsah

1.
Biografická data
2.
Dílo a životní filozofie

Úryvek

"Gustav Adolf Lindner se narodil roku 1828 v Rožďálovicích a je mnohými historiky považován za největšího českého pedagoga po J.A. Komenském. Představuje vrchol herbartismu v české pedagogice, je zakladatelem systému české buržoazní pedagogiky jako vědy a první profesor filozofie a pedagogiky na pražské univerzitě.

Po vysokoškolských studiích vyučoval G.A. Lindner jako středoškolský profesor postupně na akademickém gymnáziu v Praze, na piaristickém gymnáziu v Rychnově a také na gymnáziu v Jičíně.
V Jičíně byl roku 1855 udán L.Kotrbelcem pro svůj liberalismus a neúctu k církvi a mocnářství. Lindner se totiž nikdy neomezoval na pouhý výklad z učebnic a často používal příklady týkající se církve a tím si vysloužil obvinění z pronášení „nebezpečných řečí“. Byl vyšetřován a za trest přeložen na německé gymnázium ve slovinské Celji, kde strávil 16 let svého života."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4562f16c90b53.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
G._A.Lindner.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse