Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Hospodářská krize 2008 - esej

Hospodářská krize 2008 - esej


Kategorie: Hospodářská politika

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce obsahuje velmi krátkou úvahu nad současnou ekonomickou krizí. Uvádí srovnání s Velkou hospodářskou krizí v roce 1929. Vyjmenovává některé obecné dopady na českou ekonomiku.

Obsah

1.
Úvod
2.
Srovnání krizí
3.
Důsledky

Úryvek

"Září 2008 - svět zasáhla hospodářská krize! Po 69 letech se svět opět potácí v neutišitelné finanční krizi. A kde jinde mohla začít, nežli v USA - přesně jako v roce 1929. USA, jako světová velmoc, ovládají celý svět neuvěřitelným způsobem. To dokazuje i výrok ekonoma Johna Keynesna po Velké krizi : „ Když Amerika kýchne, svět dostane rýmu” . Měl pravdu už tehdy, natož nyní.
V obou případech - minulé i současné krizi, lze najít jak jisté podobnosti - krachování bank a podniků, vzrůstání nezaměstnanosti, tak i rozdíly - krize ve třicátých letech měla původ vzniku v extrémním nadhodnocení akciových trhů, současná krize má prvopočátek na hypotečním trhu. Přesto je více než jasné, že krize se dotkne všech oblastí lidského života bez výjimky. OSN předpokládá, že vzroste nezaměstnanost o 20 milionů lidí. Naše nejvýznamnější podniky propouštějí, zastavují i výrobu či jednoduše krachují. V České republice jsme krizi pocítili mnohem později, než ostatní svět. Koruna byla silná a stále sílila. Díky dobrému stavu českého finančního trhu a lepší konkurenceschopnosti našich firem dopadla ekonomická krize na naše hospodářství se zpožděním a poněkud mírněji. Ukázalo se však, že všechno nebylo tak růžové, jak se zdálo. Krize poukázala na nedostatky v naší podnikatelsko-finanční sféře. Firmy jsou více či méně závislé na přílivu zahraničních zakázek. Ale ouha. Už od počátku se tento příjem snížil a firmy nemají dostatečné rezervy, aby udrželi normální režim."

Poznámka

Práce o rozsahu 21 řádků.
Práce obsahuje pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49733990b7f5f.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Hospodarska_krize_esej.doc (28 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse