Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Itinerář zájezdu do věnných měst

Itinerář zájezdu do věnných měst

Kategorie: Cestovní ruch - lokality

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 - Nové Město

Charakteristika: Tato seminární práce, jejíž název zní Itinerář s programem třídenního zájezdu do věnných měst, je rozdělena na dvě části. V první části se autor zabývá turistickou oblastí s přiblížením turistických atraktivit vybraných měst. Druhá část je zaměřena na technickou stránku zájezdu a vytvoření vlastního itineráře. Itinerář je složen s programem na tři dny ve vybraných městech tak, aby účastníci využili co nejvíce času k poznání vybraných měst a aby na sebe veškeré události týkající se tohoto zájezdu vhodně časově i místně navazovaly.

Obsah

1.
Úvod
2.
Teoretická část
2.1.
Věnná města
2.1.1.
Dvůr Králové nad Labem
2.1.2.
Jaroměř
2.1.3.
Hradec Králové
2.2.
Turistické atraktivity navštívených měst
2.2.1.
Dvůr Králové nad Labem
2.2.2.
Jaroměř
2.2.3.
Hradec Králové
3.
Praktická část
3.1.
Technický popis zájezdu
3.2.
Itinerář
4.
Závěr

Úryvek

"2.2.1 DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Přehrada Les Království - Technická památka přehrada Les Království je jednou z nejkrásnějších přehrad v Čechách. Zahrnuje přehradní hráz, věže, dům hrázného, vodní plochu a okolní rozsáhlé lesní porosty. Od přehrady vede naučná stezka Lesem Království, je dlouhá 4 km a končí v Hájemství.

ZOO Dvůr Králové - ZOO je ideální místo pro mimoškolní vzdělávání v zajímavém a atraktivním prostředí. Děti poznají zvířata zblízka prostřednictvím řady vzdělávacích programů (např. Kontaktní zvířata, při kterém si děti sáhnou na hroznýše, korálovku, agamu, vodní nebo suchozemskou želvu aj.) a projdou se mezi výběhy se Zoolektorem. V současné době ZOO nabízí také 24 ekologických programů.

Hospitál Kuks, Braunův Betlém a křížová cesta 21. století - Návštěva nejrozsáhlejšího barokního areálu v Čechách zahrnuje prohlídku kostela Nejsvětější Trojice s hrobkou rodiny Šporků, klášter a galerii dvanácti soch Ctností a Neřestí. Z Kuksu vede naučná stezka na Braunův Betlém, je dlouhá 5 km. Betlém představuje jedinečnou sochařsko-krajinářskou rezervaci vytvořenou v letech 1717–1732 za účasti barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Pokračuje Křížovou cestou – „Příběh utrpení a nadějí člověka“, kterou tvoří 15 soudobých děl významných českých sochařů.

2.2.2 JAROMĚŘ

Návrat do století páry - Ve více než sto let staré výtopně parních lokomotiv, dnes Železničním muzeu, najdou děti např. osm parních lokomotiv, unikátní ozubnicovou lokomotivu z roku 1901, elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916, motorové lokomotivy, inspektorskou autodrezínu TATRA, železniční nákladní i osobní vozy a mnoho dalších exponátů. Expozice je obohacena množstvím železničních doplňků a reálií.

Muzeum magie - Muzeum magie je jediné muzeum svého druhu v Evropě, které mapuje historii čarování, magie, kouzel a kočovných kouzelných divadel. Na prohlídkové trase spatří děti vznik nadpřirozena, kouzelné praktiky a čarování, magii a kouzelnické exponáty. Muzeum také mapuje osudy známých českých kouzelníků, jejich životy a nelehký osud v maringotkách. Kromě toho je tu vystaveno přes šedesát originálních plakátů, řada fotografií a ukázky rekvizit. Děti také uvidí na vlastní oči kouzelnické představení.

Záchranná stanice a ekocentrum - Programy pro školy zahrnují prohlídku záchranné stanice, cestopisné přednášky, přírodovědné exkurze se zaměřením na botaniku a zoologii. Návštěvníci se zde také doví něco o environmentálních programech, ekologickém značení či materiálech, alternativních zdrojích energie, možnostech využití a recyklace odpadů.

Pevnost Josefov - Vrcholné dílo evropského pevnostního stavitelství, kde bylo využito zcela jedinečných obranných a architektonických prvků. Dodnes je zčásti zachován i unikátní podkopový obranný systém. V podzemním labyrintu si děti vyzkouší roli obránců císařské pevnosti, seznámí se se způsoby podzemního boje o pevnost, s nebezpečnou prací minérů a technickou vyspělostí tehdejších vojenských inženýrů. Cestu podzemím si sami osvětlují svítilnami.

2.2.3 HRADEC KRÁLOVÉ

Podorlický skanzen Krkovice - Skanzen se nachází přibližně 12 km od Hradce Králové a soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Pro školy všech stupňů nabízí vzdělávací programy zaměřené zejména na environmentální aspekty života lidí v minulosti i na některé ryze současné otázky týkající se životního prostředí. Oproti jiným podobným zařízením je Ekocentrum Orlice jedinečné svým netradičním zázemím i velmi hodnotnou a zajímavou krajinou v okolí.

Tropický svět v Obřím akváriu - Největší sladkovodní akvárium s podvodním tunelem v Evropě nabízí svým návštěvníkům bezprostřední kontakt s tropickou přírodou Jižní a Střední
Ameriky. Prohlídka zavede návštěvníky do deštného pralesa, přes tropickou lávku, kde uvidí více než 40 druhů ryb a 150 druhů rostlin a největší podvodní tunel.

Lesní škola v městských lesích - V programech lesní pedagogiky jsou zahrnuty činnosti poznávací, hry, při kterých se děti seznamují s činností lesníků a samy si mohou vyzkoušet některé práce v lese. Nově je připravená také Pohádková stezka.

Aquacentrum Městské lázně a plavecký bazén - Městské lázně z roku 1933 jsou dodnes funkční a využívanou technickou památkou. Zábavní aquapark s 30m bazénem, toboganem, vířivkou, vodními tryskami nebo umělým proudem. Největším lákadlem je umělé
mořské vlnobití. V rámci vstupného si mohou návštěvníci zaplavat v 50m bazénu, který je s lázněmi propojen chodbou."

Poznámka

Práce obsahuje tabulku. Čistý text je cca 5 stran.
Studijní obor Cestovní ruch.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera23706
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse