Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Jan Pavel: 501 katastrof, které otřásly světem

Jan Pavel: 501 katastrof, které otřásly světem


Kategorie: Dějepis, Zeměpis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně popisuje obsah a strukturu knihy 501 katastrof, které otřásly světem, jejímž editorem je Jan Pavel.

Obsah

1.
Jan Pavel: 501 katastrof, které otřásly světem

Úryvek

"501 katastrof, které otřásly světem

Editor: Jan Pavel

Nakladatelství: Slovart, s. r. o., 2012, Praha, stran 544, ISBN 978-80-7391-609-1

Kniha je rozdělena na 16 kapitol, každé kapitole je určena zhruba stejná část rozsahu knihy. Každá kapitola obsahuje tematicky blízké katastrofy. Jedná se například o kapitoly s názvy Příroda, Politika, Lidé nebo Katastrofální následky. Katastrofy byly vybrány napříč mnoha velmi zajímavými tématy.

Autoři knihy poutavě, ale zcela vážně připomenout kolik nebezpečí okolní svět skrývá a jak málo mohou jednotlivci, vesnice, města i cel státy ovlivnit svůj osud. Do zoufalé situace se totiž může zcela nenadále dostat každý z nás, kdekoliv na světě. Celou knihou se táhne související téma lidské nezdolnosti, úžasné schopnosti člověka nepodlehnout zoufalství.

U každé katastrofy je uvedený informační box, který uvádí informace týkající se doby a místa katastrofy, počtu obětí (jak „fyzicky“ spočítaných, tak i předpokládaných) a jako poslední je uvedená část s názvem Nutno dodat. Jsou to historické perličky, které zpestřují informace poskytnuté k jednotlivé katastrofě.

V Rejstříku jsou abecedně seřazená hesla a pojmy, které mají souvislost s obsahem knihy. Hesla a pojmy jsou rozděleny na dvě zhruba stejně velké části, a to Místa a Události.

Celou knihu doprovází mnoho zajímavých fotografií, které jsou doplněné podrobnými popiskami vysvětlujícími děj na fotografiích."

Poznámka

obchodní akademie

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a72e452d03b.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
J_Pavel_501_katastrof_ktere_otrasly_svetem.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse