Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Jihoafrické rozvojové společenství (SADC)

Jihoafrické rozvojové společenství (SADC)


Kategorie: Regionální ekonomika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi stručně shrnuje historii Jihoafrického rozvojového společenství, jeho další rozvoj a cíle. Obsahuje i stručný popis Lusacké deklarace, jako zakládající listiny společenství.

Obsah

1.
Vznik
2.
Lusacká deklarace
3.
Přistoupení dalších států
4.
Cíle
5.
Charakteristika
6.
Úřední jazyk

Úryvek

“ Za vznik této organizace je považován duben 1980, kdy 9 afrických států (Angola, Botswana, Lesotho,Malawi,Mosambik, Svazijsko, Tanzanie, Zambie, Zimbabwe ) přijalo tzv.Lusackou deklaraci (Southern Africa Toward Economic Liberalisation ). Vzniku SADC předcházely snahy jihoafrických států v 70.letech o vytvoření regionální organizace.
Lusacká deklarace ustanovila Jihoafrickou rozvojovou koordinační konferenci (The Southern African Development Co-ordination Conference, SADCC). Za cíl si kladla zmírnění závislosti na členských státech, čili celkový rozvoj hospodářství – rozvoj zemědělství, průmyslu, dopravy, telekomunikací a dalších odvětví.
Po splnění určitých podmínek do SADCC později přistoupila Jihoafrická republika, Namibie a Mauricius. Jihoafrická republika musela změnit svůj systém vlády, Namibie byla přijata až po vymanění se z apartheidu.
Těchto jedenáct států se 17.8. 1992 sjelo do nabijiského Windhoeku, kde založili SADC v dnešní podobě. Nakonec přibyli ještě 2 státy - Demokratická republika Kongo a Seychely. Seychely ale SADC opustili 1.7.2001. V roce 2005 se o členství ucházela Rwanda a Madagaskar, ale přijatý byl pouze Madagaskar.Celkem tedy dnes má SADC 14 členů, čímž se řadí k nejpočetnějším regionálním organizacím."

Poznámka

Obsahuje mapu a grafiku.
Práce má pouze informativní charakter.
Obsahuje hrubé pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x47a327e7f1076.zip (99 kB)
Nezabalený formát:
Jihoafricke_rozvojove_spolecenstvi.doc (816 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse