Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Karel Novotný, Zlata Kufnerová: Člověk Edvard Beneš: Čtení o druhém prezidentovi

Karel Novotný, Zlata Kufnerová: Člověk Edvard Beneš: Čtení o druhém prezidentovi


Kategorie: Dějepis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně nastiňuje věcný obsah knihy Člověk Edvard Beneš autorů Karla Novotného a Zlaty Kufnerové a popisuje také, co lze nalézt v jejích dalších částech jako rejstřík či seznam vyobrazení.

Obsah

1.
Karel Novotný, Zlata Kufnerová: Člověk Edvard Beneš: Čtení o druhém prezidentovi

Úryvek

"Obsah knihy je rozčleněn do 7 kapitol, každá kapitola zabírá cca 20 - 30 stran knihy. Jednotlivé kapitoly se jmenují Z Kožlan do Prahy, V zápase za československý stát, Francie sladká…, Evropský politik, Mnichovské trauma, Jaký byl, Epilog o fenoménu Beneš.

Podle mínění autorů se nesnažili o napsání životopisu. Vzhledem k výjimečnosti materiálů, ze kterých autoři čerpají, knihu autoři neoznačují ani jako monografii. Jedná se spíše o dokumentární dílo, které má čtenářům ukázat stránky osobnosti našeho druhého prezidenta, které nejsou veřejnosti tolik známé. Autoři se snaží osvětlit a přiblížit „soukromou“ část Benešovi osobnosti.

V rejstříku osobních jmen jsou seřazená jména osob, která mají souvislost s dějem knihy. Jelikož se kniha zabývá životním příběhem Edvarda Beneše, nebylo jeho jméno z pochopitelných důvodů zařazeno do seznamu. U uvedených jmen jsou také uvedeny stránky, na který se se nejčastěji nacházely. Použité publikace je na konci knihy uvedená část, ve které jsou podle abecedy seřazené knižní publikace, bibliografie a různé doplňkové dokumenty.

Seznam vyobrazení ukazuje, že za stranou 64 a stranou 128 jsou zařazeny fotografie Edvarda Beneše spojené jak se soukromým, tak s veřejným životem. Za stranu 64 jsou zařazeny fotografie 1 až 15, za stranu 128 fotografie 16 až 30. Na první straně přebalu je fotografie s názvem „Milovník tenisu Edvard Beneš“, na čtvrté straně přebalu je uvedena fotografie s názvem „Jedno z charakteristických gest“.

Poznámky jsou uvedeny na konci knihy. U kapitoly „Z Kožlan do Prahy“ je uvedeno 47 citací, u kapitoly „Francie sladká…“ je zaznamenáno 51 citací, u kapitoly „V zápase za československý stát“ je zapsáno 55 citací, u kapitoly „Evropský politik“ je uvedeno 115 citací, u kapitoly „Mnichovské trauma“ je zaznamenáno 54 citací, u kapitoly „Jaký byl“ je uvedeno 80 citací a u poslední kapitoly „Epilog o fenoménu Beneš“ je zapsána pouze jedna citace."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5178313c23615.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
K_Novotny_Z_Kufnerova_Clovek_Edvard_Benes.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse