Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Konflikt na pracovišti - esej

Konflikt na pracovišti - esej


Kategorie: Řízení lidských zdrojů

Typ práce: Eseje

Škola: Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta, Brno-Pisárky

Charakteristika: Tato práce popisuje konflikt na pracovišti. Autorka seminární práce seznamuje se svými neshodami se zaměstnavatelem. Informuje nejen o začátcích konfliktu a dání výpovědi ze strany zaměstnavatele, ale také o vložení se právníků do sporu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Popis konfliktu
3.
Poučení - závěr

Úryvek

"Celá tato anabáze vyvrcholila těmito dvěma věcmi: když měl pan majitel dobrou náladu tak jsme si povídali o tom, že mi jde docela pomalu počítač a že by se na to můj přítel mohl podívat. Načež pan majitel řekl no to jo. Tím to jako by zhaslo. Jednou měl Michal cestu kolem, bohužel v době, kdy pan majitel byl na cestách, a tak se na ten počítač podíval. Za druhé jsem si potřebovala něco zařídit, ze zkušenosti bylo jasné, že stejně už nikdo nepřijde, ve skladu je skladník a tak jsem odešla půl hodiny před koncem pracovní doby. Několikrát jsem byla v práci déle, tak mi na tom nepřišlo zas tak nic divného a panu majiteli jsem to nehlásila. Což byla chyba.
Druhý den jsem přišla s odporem do práce a to co mě tam čekalo, překonalo moje očekávání. Pan Bureš si prostě vzal do hlavy, že mě vyhodí oblíbený paragraf 53 – porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem – tento paragraf je možné získat velmi výjimečně – např. za konzumaci alkoholu, fyzické napadení jiného zaměstnance či za opakovanou absenci. Člověk přijde o nárok na podporu v nezaměstnanosti a v životopise to nevypadá příliš lákavě. Začal mi vyhrožovat různými věcmi včetně, jestliže vyzradím jeho obchodní tajemství, že se mi může i něco stát. Nutil mě k podpisu s tím, že souhlasím s tím, že mě vyhodí „na hodinu“. A takto proběhlo celé dopoledne, odpoledne se rozhodl, že chce potvrzení od lékaře – nástupní prohlídku – co kdybych byla těhotná.
A tak jsem šla na prohlídku, moje doktorka, když mě viděla tak mi ihned na napsala neschopenku a prášky na uklidnění. Druhý den jsem dala výpověď s tím, že takto přežiji výpovědní lhůtu na neschopence. Následovali každodenní výhružné telefonáty. Našla jsem si právničku, která mi pomáhala postupovat správným směrem. Kamarádka mi poradila, abych se poradila kamarádem jejího přítele, byl to policista a oni s ním už mluvili o tom se mi děje. Tak jsem je poslechla a on konstatoval, že jde o vydírání a vyhrožování. Samozřejmě bude tvrdit, že to není pravda, bude to tvrzení proti tvrzení. Tak to nakonec dopadlo, nicméně aspoň každodenní vyhrožování utichlo. A já přežila do konce výpovědní doby.
Poslední epizodou bylo předávní klíčů, do kterého se nakonec musela vložit moje právnička, naštěstí vše dopadlo dobře a já ukončila pracovní poměr a ocenila prozíravost zákonodárce, dokumenty, které jsem dále potřebovala mi poslala správa sociální zabezpečení a že jsem nedostala zaplaceno mi už bylo celkem jedno.
Jaké poučení jsem si z tohoto vzala – že nemusím mít práci za každou cenu, nikdy nebudu pracovat tam, kde se nebudu cítit dobře, intuici je dobré poslouchat, když už drhne vzájemná komunikace, nevěští to noc dobrého. "

Poznámka

Práce pro předmět Řízení lidských zdrojů - Ekonomicko-správní fakulta, Masarykova univerzita Brno.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49f01f1a47150.zip (15 kB)
Nezabalený formát:
Konflikt_na_pracovisti.doc (40 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse