Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Konstrukčně zastaralé stolní počítače na ústupu - esej

Konstrukčně zastaralé stolní počítače na ústupu - esej


Kategorie: Počítače/informatika

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato esej hodnotí vybavenost dnešních notebooků a zabývá se otázkou, zda mohou v nejbližší době zcela nahradit stolní počítače. Věnuje se specifikům hardwaru, ovládání a napájení notebooků. V závěru shrnuje další možnosti a vyhlídky jejich využití.

Obsah

1.
Počítače – nezbytnost moderní doby
2.
Vlastní výklad
2.1
Stolní počítač nebo notebook?
2.2
Výhody nevýhody notebooků
2.3
Hardwarová konfigurace
2.4
Ovládaní notebooků
2.5
Zdroj napájení
3.
Zhodnocení a vyhlídky notebooků v budoucnu

Úryvek

“ Nejlevnější notebooky stojí dnes okolo 30 000 korun a jejich hardwarové konfigurace jsou téměř shodné se stolními počítači. Notebook s procesorem 2 GHz pamětí RAM o velikosti 256 MB, pevný disk s kapacitou 40 GB a grafickou kartou s pamětí 64MB je jen o několik tisíc dražší než stolní počítač o stejné konfiguraci. A to lze říci, že tento cenový rozdíl není způsobený vyšší cenou jednotlivých komponentů, nýbrž cenou baterie notebooků. Notebooky jsou plně kompatibilní s jakoukoli výpočetní technikou typu tiskáren, skenerů a podobně. Samozřejmostí je komunikace notebooků mezi sebou a také i se stolními počítači. Nejnovější modely dokáží propojit a komunikovat například s digitální videokamerou nebo dvdrekordérem. Spojení s internetovou sítí je nejčastěji řešeno pomocí mobilních telefonů. Notebooky jsou plně multimediálními přístroji. DVD a CD mechaniky jsou ve standardní výbavě.
Ovládání notebooků se v zásadě neliší od ovládání klasických stolních počítačů. Klávesnice jsou shodné, ale myš u notebooků nahradily různé polohovací zařízení. Nejčastější polohovací zařízení, které zastupuje funkci myši, je takzvaný touchpad. Touchpad je malá ploška umístěná před klávesnicí notebooku, která je citlivá na dotek. Ukazatel pak reaguje na pohyb prstu. Druhým zařízením je trackpoint. Trackpoint je malý klobouček se zdrsněným povrchem, umístěný mezi klávesami. Pohyb ukazatele je podmíněn lehkým nakláněním trackpointu do stran.Většina notebooků využívá kombinaci obou variant polohovacího zařízení.Pokud je pro uživatele obtížné ovládat tato zařízení, protože je navyklý na klasickou myš, může zvolit z nabídky myší speciálně vyvinutých pro notebooky. Jsou skladnější a zpravidla je na ně pamatováno při výrobě notebookových brašen."

Poznámka

Obsahuje fotografii.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4a310589e5a9f.zip (22 kB)
Nezabalený formát:
Konstrukt_zast_pc.doc (46 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse