Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Křečík džungarský

Křečík džungarský


Kategorie: Biologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se velice stručně věnuje oblasti původu, fyzickému popisu, potravě a chování v přírodě a v zajetí křečíka džungarského.

Obsah

1.
Oblast původu
2.
Fyzický popis
3.
Potrava
4.
Chování v přírodě a v zajetí

Úryvek

"Křečík džungarský
Phodopus sungorus

Křečík džungarský pochází z Mongolska a přilehlé oblasti Sibiře a Mandžuska. Žije v Pelyňkové stepi, suché a travnaté oblasti s písečnými dunami. Délka jeho těla je 6-10cm, délka ocasu je 1cm, váží 20-40g.
Hřbet je šedý až růžově šedý, někdy s tmavším pruhem srsti, břicho, tváře a ocas jsou bílé, ušní boltce vně černé. Samička má většinou světlejší zbarvení, sameček má zbarvení tmavé. Ve volné přírodě se křečík živí semeny a jinými částmi rostlin. Naplní si lícní torby různými semeny a transportuje je do svých nor. Tam obsah torby vyprazdňuje předními končetinami. V zimě upadá křečík během dne do strnulého stavu, snižuje látkovou výměnu, a šetří energii. V zajetí se křečík živí připravenou směsí semen, ovocem, zeleninou, volně rostoucími rostlinami. Každý den by měl dostat čerstvou vodu. Křečík je velmi hravý, proto by měl mít velkou klec a každodenní hru mimo klec. Piliny by se měly měnit jednou týdně. Je to velmi čistotné zvíře, čistotnější je samička.
Křečci koušou jenom, když jsou vyděšení. Křečík džungarský se dá velmi snadno ochočit, ale na rozdíl od křečka zlatého, se jím musíte každý den zabývat. Můžete chovat více džungarských křečků v jedné kleci."

Poznámka

Rozsah práce je cca 1/2 strany. Informačně velmi nedostatečná. Uvolněna zdarma.

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x480f35cc7e35d.zip (5 kB)
Nezabalený formát:
Krecik_dzungarsky.doc (27 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse