Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Kriminalita mládeže v ČR - úvaha

Kriminalita mládeže v ČR - úvaha


Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se velmi stručně věnuje problematice kriminality mládeže České republiky. Zamýšlí se nad jejími hlavními příčinami. Řeší, zda snížit věkovou hranici odpovědnosti, či ne. Uvádí výsledky statistik.

Obsah

1.
Jaké jsou hlavní příčiny kriminality?
2.
Snížit věkovou hranici odpovědnosti nebo ne?
3.
Jaké jsou statistiky?

Úryvek

"Další příčina se určitě nachází už při samotné výchově dítěte. Znám několik lidí, ještě ze základní školy, na které rodiče bud´ neměli čas, protože byli často v práci, nebo na ně čas mít prostě nechtěli. Samozřejmě se to na samotné výchově dítěte odrazilo, takže většinu z nich už vyloučili ze školy, takže pracují a další zbytek odešel na jinou školu znovu od prvního ročníku.

Určitě tomu ale tak není pokaždé. Mladiství delikventi se vyskytují i v rodinnách, kde jsou podmínky pro výchovu dítěte ideální, ale bohužel v tomto případě má negativní vliv na mládež špatný kolektiv. Dítě je doma vychováváno, jako by mu všechny nezbednosti měly projít, a proto chodí do čím dál větších extrémů, aby zjistil co všechno mu doma prominou. z vlastní zkušenosti vím, že pokud jsou děti vedené odmala k e sportovní nebo jiné aktivitě, buď s rodiči, nebo ve sportovních oddílech a zájmových kroužcích, nezbývá jim pak volný čas pro trávení volných chvil s kamarády na ulicích. Toto často končí právě „poflakováním“ u cigaret, alkoholu či užíváním drog. Často tito lidé hledají pak těžko cestu k normálnímu životu, nacházení radosti ze života v běžných činnostech, jako je práce, vzdělávání, zájmy, přátelé, sport, četba a jiné. Nemají pak spořádané vztahy ani se svými rodiči, ani se svými vrstevníky a těžko nacházejí uplatnění v zaměstnání.

Snížit věkovou hranici odpovědnosti nebo ne?

Já osobně, jsem pro snížení trestní hranice odpovědnosti u mladistvích lidí. Vláda nyní rozhoduje o tom, zda se sníží trestní odpovědnost z 15 na 14 let a chce tvrději postihovat závažné trestné zločiny. Určitě je to podle mého názoru dobře, každá další generace dospívá rychleji a ve 14 letech jsou určitě schopní rozlišit co je správné a co není.

Jaké jsou statistiky?

Na internetu jsem našla zajímavý graf, který nám ukazuje všechny trestné činy spáchané mládeží do 17 let v roce 2007."

Poznámka

Práce obsahuje graf.
Obsahuje hrubé pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x496a0bbbc3a43.zip (102 kB)
Nezabalený formát:
Kriminal_mladeze_CR.doc (147 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse