Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Menza ČVUT na Strahově

Menza ČVUT na Strahově


Kategorie: Gastronomie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje návštěvu stravovacího zařízení, menzy na Strahově, s charakteristikou jednotlivých služeb tohoto zařízení.

Obsah

1.
Popis provozu menzy
2.
Podpora prodeje
3.
Použité zdroje

Úryvek

" Vedle hlavní kuchyně je chlazený sklad, do kterého zaměstnanci nemohou vstoupit jinak než s pláštěm a rouškou přes ústa. Poté se dveře tohoto skladu ihned zavřou- vládne tu důkladná hygiena. V další místnosti toho skladu jsme viděli 6 šokérů- to je zařízení, které vám zchladí potravinu na 2-4 stupně Celsia. Šokéry jsou používané na dusík. V hlavní místnosti tohoto skladu je pás, po kterém jezdí vakuované potraviny, dále je tu stroj, který z těchto potravin vysaje veškerý vzduch a zajistí tím potravinu déle čerstvější. Vše je tu důkladně připraveno a celá cesta hotových pokrmů je zaměstnávaná přes počítač.
Když je pokrm zcela zabalen a zataven, vytisknou se z počítače štítky, které se nalepí na balení potraviny. Štítek obsahuje Název výrobku, použíté suroviny, datum výroby a datum spotřeby, hmotnost pokrmu a teplotu, v jaké by se měl přípravek uchovávat. Takto hotový pokrm by měl vydržet až 14 dní. Menza tyto výrobky rozváží do ostatních menz po Praze, kde nemají kuchyně, nebo si je mohou objednat firmy pro své zaměstnance."

Poznámka

Obsahuje obrázky. V čistém textu max. 1 strana.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x47d1b3e9733c9.zip (768 kB)
Nezabalený formát:
Menza_Strahov.doc (1257 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse