Motivační dopis


Kategorie: Čeština

Typ práce: Skripta, učební texty

Škola: Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Poděbrady, Studentská 166, Poděbrady

Charakteristika: Práce obsahuje shrnutí toho, co by měl splňovat motivační (průvodní) dopis, zadaný výchozí text a samozřejmě vlastní reakci - motivační dopis napsaný jako reakce na výchozí text. Díky uvedení obou textů lze vypozorovat, jak se s výchozím textem pracuje.

Obsah

1.
Průvodní (motivační) dopis – co by měl obsahovat
2.
Výchozí text (inzerát)
3.
Vlastní text (reakce)

Úryvek

"Průvodní (motivační) dopis – co by měl obsahovat: Druh formálního dopisu  formální náležitosti Oslovení Přesný popis pracovní pozice, o kterou se ucházíte Vysvětlení, proč je daná pozice vhodná právě pro Vás – jedná-li se pouze o slohovou práci, tak si klidně vymýšlejte, přehánějte… jsou to přece další slova navíc a nikdo nebude kontrolovat, jestli umíte rusky nebo ne Odkazy na svůj životopis Snažte se napsat, že danou firmu znáte a že byste si cenili případné pracovní příležitosti Datum, které by vám vyhovovalo pro pohovor Kontaktní údaje
Výchozí text (inzerát):
Příležitost pro studenty
Hledáme pro svého významného klienta, mezinárodní advokátní kancelář, kandidáty na pozici večerní sekretářka. Jedná se o poloviční úvazek, možnost dlouhodobé spolupráce pro studenty.
Náplní vaší práce bude: práce s texty (přepisy textů v AJ, úprava textů ve Wordu). Pracovní doba: denně 17.00 – 21.00 hodin.
Požadujeme: výbornou znalost AJ, rychlé psaní min. 220 úhozů, orientaci v právnické terminologii, dobrou znalost práce na PC (MS Word), spolehlivost a časovou flexibilitu. Nabízíme zázemí prosperující společnosti, příjemné pracovní prostředí a atraktivní platové ohodnocení.
V případě zájmu zašlete prosím svůj životopis s průvodním dopisem.
Zpracování: motivační dopis
Vlastní text (reakce):
30. května 2017
V Poděbradech
Vážená paní Černá,
reaguji na Vaši nabídku práce v mezinárodní advokátní kanceláři. Rád bych se ucházel o místo v jejich sekretariátu. Jakožto studentovi mi velice vyhovuje večerní pracovní doba (17.00 – 21.00). Mohu nastoupit hned první pracovní den příštího týdne."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x54296e6dcd691.zip (541 kB)
Nezabalený formát:
Motivacni_dopis_2.10..pdf (559 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse