Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Mukoviscidóza (cystická fibróza pankreatu)

Mukoviscidóza (cystická fibróza pankreatu)


Kategorie: Zdravotnická škola

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Příčina onemocnění. Klinický obraz - respirační projevy, kašel, dušnost, respirační insuficience, oběhová insuficience, doba, kdy se tyto příznaky projeví. Komplikace, ke kterým může dojít. Diagnóza - z potu při potním testu s pilokarpínovou iontoforézou, rtg. Terapie - antibiotika při každé exacerbaci, mukolytická terapie, bronchodilatancia, kyslíková terapie.

Úryvek

"Mukoviscidóza je dědičné onemocnění charakterizované generalizovanou dysfunkcí exokrinních (tj. i hienových) žláz s následnou poruchou vylučování elektrolytů a hlenu. Abnormálně hustý bronchiální sekret je příčinou zhoršené samočisticí schopnosti plic s následujícím chronickým bronchiálnim zánětem, vývojem bronchiektazií nebo hlenových zátek s atelektázou za obstrukcí.

Hlavní příčinou respiračních příznaků je abnormálně zvýšená viskozita bronchiálního sekretu; následkem jeho stagnace je trvalá infekce v dýchacích cestách, rozvoj obstrukčních příznaků, plicního emfyzému i dalších plícních komplikací a rozvoj respirační insuficience a cor pulmonale."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x43d35baf5990e.zip (568 kB)
Nezabalený formát:
MUKOVISCIDOZA.doc (581 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse