Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Násilí na stadionech

Násilí na stadionech


Kategorie: Psychologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Násilí na stadionech - fanoušci, hnutí rowdies, hooligans, přibývající násilí, zkoumání lidského jedince, hydraulický model agrse, další teorie agrese.

Úryvek

Hnutí zvané rowdies či hooligans, v tom slova smyslu, jak si ho dnes představují miliony lidí, není nijak stará organizace. Počátky těchto společenství sahají do 60.let minulého století. První zmínky o sportovním násilí se datují z dob starého Říma. V kolébce kopané se fotbal vyvíjel pomocí vesnických bitek při nichž se soupeři snažili s kůží potaženým měchýřem dostat na území bráněné protivníky. Nezřídka došlo k výtržnostem a proto roku 1365 král Edward III. tuto zábavu zakázal stejně jako o téměř tři sta let později britský „diktátor“ Oliver Cromwell.

Fotbalový hooligan je pojem užívaný pro popis asociálních aktivit fanoušků profesionálních fotbalových klubů. Slovo hooligan vzniklo v 19. století v Londýně podle irské imigrantské rodiny jménem Hooligan (Williams and Wagg, 1991), která terorizovala území East Endu. Pojem hooligan byl později použit jako všeobecný popis pro jakékoliv kriminální či výtržnické chování.

Poznámka

Není uvedena použitá literatura.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x444f4a8c94440.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Nasili_na_stadionech.doc (37 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse