Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Návykové látky a já - esej

Návykové látky a já - esej


Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce obsahuje esej na téma návykové látky a já. Autorka seminární práce se nejdříve snaží odpovědět na otázku, co je to návyková látka, poté některé nejznámější vyjmenovává. Popisuje nejen svůj osobní zážitek s bezdomovci, ale také první zkušenosti s alkoholem a cigaretou.

Obsah

1.
Co je návyková látka
2.
Druhy látek
3.
Bezdomovci
4.
Mé zkušenosti s alkoholem a cigaretou
5.
Závěr

Úryvek

"Návykové látky mohou být cokoliv i léky,které bereme nebo i drogy,cigarety a alkohol.Dnešní svět a mládež je více takhle směrována k tomu,aby každý z nás vyzkoušel cokoliv ,nebo bral látky některé pořád a tím se stanou návykoví lidé.Cigarety a alkohol zkouší každý,který nechce být pozadu mezi ostatními kamarády a nebo aby se dostal do party.cigarety a alkohol jsou pro mě škodlivé,ale to vám řeknou rodiče,lékaři a učitelé.Mají pravdu cigarety vás zbaví plic a alkohol jater.Jak potom bez nich dokážete žít ? to by určitě nešlo.
Nejsou to tyto věci,může to být i čokoláda,kafe i sport pro který se rozhodnete dělat vše co vám napovídají například nejíst ,což může vést k anorexii.Anorexie je smrtelná. 5íká se ,že bychom měli dělat všechno s mírou,ale tady to raději vůbec.
Aspoň se dožijete vysokého věku a uvidíte svět dlouho a taky jak se mění všechno kolem nás. Můj návykový svět není žádný nikdy jsem do tohoto světa nevstoupila a určitě ani nechci.Může se stát všechno a i já se ocitnu ,i když nebudu chtít v tomto světe a nebudu moc ven. Není vůbec pravda, že tady toto odcizuji.Jenom mám k tomu jiný názor.Já když vidím opilé bezdomovce před obchodem a vidím jak pomalu vnitřně umírají.Nemůžu s tím nic udělat ,protože by ani nechtěli .
Nemají pevnou vůli a nebo peníze. Když jsem měla svojí první cigaretu bylo to s tetou.Viděla jak se na upřeně dívám, a tak jsem si potáhla .Jednou to s člověkem nic neudělá, ale dvakrát až třikrát ano.Začnete kašlat.Tělo se brání. První alkohol byl trochu lepší něž cigareta.Byla to pěna z piva.No možná si řeknete, že to není nic, ale je to alkohol.Bylo mi čtyři.Už opravdový alkohol byla slivovice.Dost silná.Dnešní situace s návykovými látkami je těžší.V tom ,že jich je strašně moc a lidé do nich snadněji vstoupí a málo proto udělají,aby se toho zbavily. "

Poznámka

Tato práce obsahuje pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49d224e241ac8.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Navykove_latky_a_ja.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse