Seminarky.cz > Životopisy > > > Obecné dějiny - Charles de Gaulle

Obecné dějiny - Charles de Gaulle


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Seminární práce je napsána na téma života francouzsjého státníka Charlese de Gaulla. Práce představuje život tohoto významného muže v politice v polovině 20. století. Mimo základních životopisných dat představuje také jeho cestu politikou.

Obsah

.

Úryvek

V zahraniční politice se De Gaulle snažil vymanit zemi ze závislosti na USA a vrátit ji její velmocenské postavení i po ztrátě všech kolonií. V roce 1960 Francie úspěšně vyzkoušela v Sahaře vlastní atomovou bombu, generál to prezentoval tak, že se Francie zařadila silově po bok SSSR a USA. Vyloučil své jednotky z velení NATO, snažil se o sblížení se SSSR. Podle něho byl Sovětský svaz a Francie vyvoleni ke snížení napětí ve světě. Usiloval o omezení vlivu USA v Evropě a výměnu její vůdčí role za hegemonii Francie. V roce 1963 podepsal Konrádem Adenauerem elysejskou smlouvu o vojenské spolupráci. Jako gesto propustil dva poslední německé válečné zločince. Německo přesto svou orientaci na USA nehodlalo změnit. De Gaullova Francie ale odmítala i myšlenku evropské integrace s nadřazenou ideou Evropanství. Prosazoval Evropu národních států s hegemonií Francie.

Poznámka

Dobře napsáno. Práce není strukturovaná do kapitol, protože na to je příliš krátká. Jedná se možná spíše o referát. V závěru uvedena literatura použitá pro tvorbu práce.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x445bc42b353c6.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
De_Goulle.doc (37 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse