Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Paul G. Bahn: Hroby, hrobky a mumie

Paul G. Bahn: Hroby, hrobky a mumie


Kategorie: Dějepis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně seznamuje s obsahem a podává přehled vybraných kapitol knihy Hroby, hrobky a mumie Paula G. Bahna.

Obsah

1.
Paul G. Bahn: Hroby, hrobky a mumie

Úryvek

"Kniha čtenáře zavede na návštěvu padesáti nejlépe zdokumentovaných nalezišť těla a hrobů na světě, čtenáři vstoupí do minulosti padesáti různými dveřmi, za kterými nalezneme bohatství fascinujících informací.

Kniha je rozdělena na tři hlavní části, a to Kosti (začíná na straně 12), Hroby (začíná na straně 32), Pohřebiště (začíná na straně 60), Hrobky (začíná na straně 90), Těla (začíná na straně 136) a Mumie (začíná na straně 178).

Na začátku knihy autor uvedl Seznam přispěvatelů. Pro lepší orientaci jsou jména seřazena podle abecedy, a popsána několika větami spojenými s jejich akademickým působením.

Kapitola Kosti obsahuje 6 podkapitol, například: 1. Lucy: naše nejslavnější příbuzná (strana 14, autor Anne Thackerayová), 5. První Australané (strana 26, autor Caroline Birdová) nebo 6. Lidské oběti v Archanes - Anemospilii (strana 30, autor Luise Steelová).

Kapitola Hroby obsahuje 8 podkapitol, například: 7. Záhada neandrtálského pohřbívání (strana 34, autor John Hoffecker), 9. Lebky z Jericha (strana 42, autor Christopher Edeus) nebo 13. Hromadné hroby: Visby a East Smithfield (strana 52, autor Simon Kaner).

Kapitola Pohřebiště obsahuje 9 podkapitol, například: 15. Skandinávské mezolitické pohřby (strana 62, autor Peter Bogucki), 19. Válečné hřbitovy (strana 74, autoři David Gill a Simon Kaner) nebo 23. Hlasy sedmé kavalerie (strana 88, autor Philip Duke).

Kapitola Hrobky obsahuje 12 podkapitol, například: 26. Hrobky v Perském zálivu (strana 100, autor Christopher Edens), 34. Igbo Ukwu (strana 130, autor Anne Thackerayová) nebo 35. První ostrované v Pacifiku (strana 132, autor Caroline Birdová).

Kapitola Těla obsahuje 9 podkapitol, například 36. Pátrání po původu lidí Nového světa (strana 138, autor Philip Duke), 38. Pazyryk a princezna z Uraku (strana 146, autor Peter Bogucki) nebo 41. Oběti Inků v horách (strana 146, autor Katharina Scheiberová).

Kapitola Mumie obsahuje 6 podkapitol, například 46. Balzamování mrtvých (strana 182, autor Steven Snape), 47. Mumie a medicína (strana 186, autor Steven Snape) nebo 50. Mumie rodiny Fudžiwarů (strana 198, autor Mark Hudson).

Od strany 200 po stranu 203 jsou uvedeny dvoustránkové mapy světa, ve kterých jsou puntíky zvýrazněná místa s hroby, hrobkami a mumiemi. V Bibliografii jsou uvedeny všechny zdroje, které jsou uvedené v knize. Tyto zdroje jsou také rozděleny podle toho, ve které pod/kapitole byly použity. V Rejstříku jsou abecedně seřazená hesla, pečlivě vybraná z obsahu knihy, která by mohla laického čtenáře zajímat. V Poděkování se autor snaží o poděkování všem spoluautorům a přispěvatelům, kteří se zasloužili o vznik knihy."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x517a833f02520.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
P_G_Bahn_Hroby_hrobky_a_mumie.doc (33 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse