Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Personální činnosti v ČR a EU - komparace

Personální činnosti v ČR a EU - komparace

Kategorie: Řízení lidských zdrojů

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Seminární práce seznamuje s rozdíly v personálních činnostech mezi ČR, Dánskem a Rakouskem. Nejprve obecně vymezuje personální činnosti, poté charakterizuje chronologický a funkcionální životopis. Dále popisuje konkrétní personální činnosti v daných zemí. V závěru je v přehledné tabulce porovnána situace ve všech třech zemích.

Obsah

1.
Personální činnost – vymezení
2.
Životopis
2.1
Chronologický
2.2
Funkcionální
3.
Personální činnosti, přijímací proces
3.1
ČR
3.2
Dánsko
3.3
Rakousko
4.
Vyhodnocení a shrnutí situace

Úryvek

“ Charakteristika konkrétní personální činnosti jednotlivé země
ČR
Životopis je obvykle chronologický (obráceně chronologický - nejaktuálnější událost se píše jako první; „funkcionální“ životopisy strukturované položkově jsou poměrně novinkou,ale společnosti, hlavně zahraniční preferují tuto formu). Životopis by měl být stručný, přímý a strukturovaný, jedna, max. dvě stránky.
Vaše osobní údaje by měly zahrnovat jméno, adresu, telefon anebo faxové číslo (vč. předvolby), národnost, stav a datum narození. S ohledem na vaše vzdělání byste měli chronologicky zmínit všechny vaše kvalifikace a obdržené diplomy. Specifikujte přesně kdy, kde a co (napište jméno VŠ) jste studovali (uveďte obor).
Jazykové znalosti by měly být popsány detailně; uveďte váš mateřský jazyk a popište vaše úrovně znalostí jiných jazyků. Pod nadpisem „Praxe“ byste měli zmínit všechny vaše praktické zkušenosti, vč. vyučení. Uveďte přesný popis pracovního místa a zodpovědnost, jakou jste měl v každé práci. Pod tímto nadpisem poskytněte všechny informace o vašich znalostech a dovednostech, které by mohly zajímat vašeho budoucího zaměstnavatele.
Někdy jsou v životopise uváděny reference, ale není to nutné. Pamatujte, že ČR si v současné době buduje své vlastní národní zvyklosti v přijímání pracovníků po letech komunismu, kdy byla hojně využívána akademická výběrová kritéria.

Přijímací proces

Pohovory jsou nejdůležitější částí přijímacího procesu. Obvykle jsou dělány 2-4 strukturované pohovory s různými lidmi, ačkoliv skupinové pohovory jsou méně časté. Nejvíce pozornosti je věnováno osobnosti uchazeče. Očekávejte otázky na vaše osobní i profesní cíle pro blízkou budoucnost a také na vaše úspěchy z minulosti. Pro manažerské posty je obvykle vyžadována angličtina, nejvíce pohovorů je děláno v angličtině (někdy dokonce i když je pohovor mezi dvěma Čechy).
Psychologické testy jsou také někdy používány. Na začátku 90. let nastal velký rozmach těchto testů, ale dnes jsou hlavně používány v kombinaci s ostatními výběrovými procedurami. Assessment centra jsou používána pouze velkými nadnárodními firmami. Tyto firmy často používají podobné výběrové procedury pro jejich celosvětový nábor pracovníků.

Dánsko

Životopis je krátký a úhledně prezentovaný na maximálně dvou stránkách, zahrnující pouze nejrelevantnější podrobnosti. Začněte se svými osobními údaji, dále pokračujte svým vzděláním, pracovními zkušenostmi a mimoškolními aktivitami (sporty, hobby a jiné zájmy) v obráceném chronologickém pořadí. Čerství absolventi by měli přidat jejich známku ze závěrečné zkoušky. Nemusíte přikládat obrázek, ale někdy, během prvního pohovoru je pořízena fotografie.

Přijímací proces

Je obtížné zevšeobecnit obtížnost pohovorů. S eventuálními uchazeči jsou často dělány velice odlišné pohovory. Záleží na společnosti, postavení a zda jsou zahrnuty testy. Nicméně obvykle jsou dělávány 2 – 3 pohovory.
Během pohovoru se zaměstnavatel bude snažit posoudit vaše pracovní schopnosti, stejně jako vaši osobnost. On nebo ona budou chtít slyšet o vašich předešlých zodpovědnostech, o velikostech zvládnutých rozpočtů a hlavně o dosažených výsledcích. Vaše předešlé výkony (i studentská brigáda může být předložena jako praktická zkušenost pokud budete schopni prokázat získané dovednosti, např. prací v pizzerii jste mohli získat zkušenost s náročnou prací a naučit se, jak jednat se zákazníky) a současná motivace jsou velmi důležité během pohovoru.
Psychologické testy se stávají čím dál více populárními. Používají je obzvlášť větší společnosti. Zkoušky způsobilosti a simulace práce jsou nejpoužívanějšími metodami."

Poznámka

Obsahuje tabulku.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera11016
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse