Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Procházky po Praze 7 pro osoby se zdravotním postižením

Procházky po Praze 7 pro osoby se zdravotním postižením

Kategorie: Podnikatelský záměr, Cestovní ruch - lokality

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Podnikatelský plán se zaměřuje na skupinu osob s omezenou schopností pohybu či orientace v Praze 7. První část zachycuje vývoj problematiky osob s postižením a vnímání této skupiny společností. Dále následuje popis jednotlivých procházek s výkladem o památkách Prahy 7. Další část se věnuje distribuci a možnostem, jak se jednotlivé procházky dostanou k cílové skupině. Následuje SWOT analýza. Poté jsou detailně popsány trasy tří procházek Prahou 7. Práce je ukončena objasněním podnikatelské strategie a autorova pohledu na problematiku bez bariér.

Obsah

1.
Úvod
2.
Podnikatelský záměr
3.
Trh a konkurence
4.
Vlastní produkt – procházky pro vozíčkáře
4.1.
Procházka I „Za poznáním do Stromovky“
4.2.
Procházka II „Za poznáním slavných českých umělců“
4.3.
Procházka III „Letenské sady“
5.
Marketingová strategie, opatření, reklama
5.1.
Analýza zákazníka
5.2.
Podnikatelská strategie
5.3.
Marketingový mix
5.4.
Reklama
6.
Náklady, investice
6.1.
Kalkulace procházek
6.2.
Investice
6.3.
Návratnost investic
7.
Zájem o můj podnikatelský záměr
8.
Závěr
9.
Shrnutí

Úryvek

"4.3 Procházka III „Letenské sady“
V této procházce vás seznámím s Letenskou plání, která pro svoji strategickou polohu od nepaměti sloužila jako shromaždiště a tábořiště vojsk a místo nejrůznějších oslav. Od 13. století také jako vinice a kamenolom. Od druhé poloviny 19. století toto překrásné místo slouží jako veřejný park a stalo se tak především oblíbeným místem k procházkám a posezení, a to především díky unikátnímu výhledu na Staré Město. Na této procházce uvidíte Letenský zámeček, nejstarší dřevený kolotoč v Evropě, Metronom, přírodní památku Letenský profil, Hanavský pavilon, Kramářovu vilu, Královský letohrádek, památník Julia Zeyera a vilu známého sochaře Bílka.
Naše procházka začíná na tramvajové zastávce Sparta v ulici Milady Horákové, kde po vystoupení odbočíme vlevo. Před sebou uvidíme bývalou budovu sídla Ministerstva vnitra ČR, kde se nyní nachází sídlo městské části Prahy 7. Přejedeme přes světelně značený bezbariérový přechod pro chodce do ulice Nad Štolou a pojedeme doprava směrem k Národnímu technickému muzeu. Povrch velké části cest je asfaltový, v některých případech popraskaný. Místy se střídají úseky dlažby z menších žulových kostek a z dlažby hladké. Přejedeme přechody v ulici Jirečkova a Dobrovského, které mají snížený nájezd, dojedeme na konec ulice Nad Štolou, odbočíme vlevo do ulice Letohradské, kde budeme pokračovat rovně. Po padesáti metrech sjedeme po sníženém žlutě označeném nájezdu a pojedeme přes ulici Letohradskou k Národnímu technickému muzeu, které objedeme z jeho pravé strany. Po ujetí cca 200 metrů ulicí Muzejní dojedeme na velké parkoviště Národního zemědělského muzea, kde přejedeme přechod, který nás zavede přímo ke vstupu do Letenských sadů. Při vstupu nám jedinou bariéru tvoří dvoucentimetrový obrubník. Vjedeme do vchodu a odbočíme doleva, kde se nachází Letenský zámeček a nejstarší mechanický kolotoč v Evropě.(Fotodokumentace viz příloha č. 32)

Historie Letenského zámečku sahá až do poloviny 19. století – tehdy obec Pražská odkoupila staré církevní vinice na svazích Letné a založila rozsáhlé Letenské sady jako výletní místo pro Pražany. A protože bez možnosti řádného občerstvení by městskou smetánku nové korzo sotva zaujalo, vznikla záhy na malebném místě přímo nad Starým Městem pražským podle návrhu Vojtěcha Ignáce Ullmanna výletní restaurace. Psal se rok 1863.

Kolotoč nechal postavit Josef Nebeský na konci devatenáctého století. O vytvoření světového unikátu se zasloužil tesařský mistr Matěj Bílek. Dodnes se zachoval i originální plán stavby kolotoče z roku 1892. Původně atrakce stála na Královských Vinohradech, kde se z ní mohli lidé těšit v letech 1892 – 1894. Josef Nebeský, jakožto majitel, sám kolotoč provozoval. Nechal tedy atrakci konstruovat tak, aby obsahovala koně různých velikostí. Díky tomu byl kolotoč ve své době vyhledávaný nejen dětmi, ale i dospělými. V roce 1894 byl kolotoč z Královských Vinohrad převezen na pražskou Letnou, kde spočívá dodnes. V blízkosti stanice letenské lanové dráhy se kolotoč otáčel až do devadesátých let dvacátého století.
V přízemí Letenského zámečku se nachází restaurace, kde provozují WC pro vozíčkáře. Před vchodem do restaurace je sice schod, ale obsluha restaurace je připravena kdykoliv pomoci s nájezdem do restaurace, což obnáší i otevření druhé poloviny vchodových dveří. Před restaurací je prostorná terasa s obsluhou. V této restauraci se doporučuji určitě zastavit, a to nejen kvůli pauze na toaletu, ale především kvůli nádhernému výhledu na Staré Město z terasy, která se nachází nad nábřežím Edvarda Beneše (Fotodokumentace terénu viz příloha č. 33)


Po projetí zahrádky restaurace vjedeme do parku, kde je terén tvořen menšími žulovými kostkami s hladkým umělým povrchem vytvořeným především s ohledem na bruslaře. Tento úsek je dlouhý cca 50 metrů a větší část terénu v Letenském parku je tvořena asfaltovými cestami. V některých případech – zejména v okrajových úsecích parku – popraskanými.
Naším dalším cílem bude Metronom, ke kterému plynule dojedeme podél nábřeží, kde se nám otevírají překrásná panoramata na Štefánikův a Čechův most, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Staré Město a Josefov. U Metronomu se nám naskýtá opět vynikající výhled, který jsme si užívali po celou dobu naší promenádní trasy vedoucí okrajem stráně nábřeží Edvarda Beneše. Na Metronom se můžeme podívat pouze ze spodní části, protože ho z obou stran obklopuje schodiště (Fotodokumentace viz příloha 33)


Po likvidaci Stalinova pomníku následovalo několik návrhů na vznik nového letenského památníku, ale žádný z projektů nakonec nebyl realizován. V současné době je na Stalinově podstavci pohyblivý metronom. Ten vytvořil sochař Vratislav Novák v roce 1991. Metronom, který autor nazval ,,Stroj času“, připomíná svým vzhledem známý Mälzelův metronom. (Jan Nepomuk Mälzer v roce 1816 na podnět Ludwiga van Beethovena zhotovil první mechanický metronom). Letenský pohyblivý stroj dosahuje výšky pětadvaceti metrů. Na Letnou byl dopraven a usazen pomocí obřího vrtulníku. Zajímavá stavba s velkým kyvadlem se stala nejen vyhledávaným cílem procházek. Okolní prostor bývalého památníku totiž využívají in-linisté a skateboardisté."

Poznámka

Práce obsahuje tabulky a drobné ilustrace. Čistý text je cca 39 stran. Chybí fotodokumentace památek.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 65 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 59 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 55 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 990 kreditů (=55Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 2,50€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera23903
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 2,50€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse