Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Projekt fitness centra - podnikatelský záměr

Projekt fitness centra - podnikatelský záměr

Kategorie: Podnikatelský záměr

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce si za cíl podnikatelského záměru zvolila založení a provozování fitness centra. Vytyčuje cíle projektu a vyjadřuje se k objektu budoucího fitness. Vyčísluje náklady spojené s jeho založením a provozem. V rámci rozvahy pak určuje prognózu, kdy začne být provozovna zisková a za jakých předpokladů.

Obsah

1.
Cíl projektu
2.
Objekt budoucího fitness centra
3.
Úvěr
4.
Výdaje na reklamu
5.
Zaměstnanci, otevírací doba
6.
Ceník služeb
7.
Rozvaha (příjmy a výdaje)
7.1.
Za 1 měsíc
7.2.
Za první zdaňovací období (6 měsíců provozu)
7.3.
2. rok provozu
7.4.
3. rok provozu
7.5.
6. rok provozu

Úryvek

"Jako svůj podnikatelský záměr jsem si zvolila založení a provozování fitness centra. Na široký trh, který poskytuje sportovní a tělovýchovné služby budu vstupovat jako fyzická osoba a své fitness centrum budu moci provozovat na živnostenský list jako vázanou činnost: Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a zařízení sloužící k regeneraci a rekondici, na základě diplomu za absolvování fakulty tělesné kultury, obor tělesná výchova a sport.
Budu vstupovat na trh, na němž nemám jako provozovatel zkušenosti, ale na druhou stranu jsem jako cvičící navštívila řadu fit center, i takové centrum jako Factory Pro v Praze, které nabízí svým zákazníkům služby na vysoké úrovni, a tudíž jsem měla možnost udělat si obrázek, co zákazník očekává a kam se bude vracet. Vycházím ze skutečnosti, že jsem si zvolila lokalitu vhodnou pro tento druh podnikání, jelikož se zde nacházejí pouze 2 zařízení podobného typu, která mají však značně omezenou kapacitu, co se týká počtu lidí, kteří mohou ve stejném čase využívat jejich služeb. Sázím na to, že lidé si najdou cestu, do příjemného prostředí, kde budou moci setrvat, tak dlouho, jak budou chtít, s možností využití pestré nabídky posilovacích strojů, za přijatelnou cenu.
Budova pro plánované fitness centrum je v mém osobním vlastnictví. Rozloha vnitřních prostor je 630m,což zaručuje dostatek místa jak pro samotné fitness centrum, tak pro šatny, sprchy a toalety a menší bar s občerstvením. Stavba se nachází v městském parku, relativně daleko od hluku a městských komunikací, avšak přístupové cesty jsou zabezpečeny jak pro pěší, tak pro automobily. V minulosti byla budova využívána jako prodejna spotřební elektroniky, je tedy uzpůsobena jak pro potřeby požární ochrany, tak i z hlediska statických požadavků. Je zaveden elektrický proud, vodovod, telefonní linka (připojení na internet), topná zařízení i odpadní zařízení. Všechno ostatní potřebné vybavení bude dokoupeno, popř. dostavěno z vlastních prostředků a samozřejmě z financí z úvěru.
Úvěr ve výši 2.000000 bude ručen samotnou budovou, stavební úpravy prostor (šatny, sprchy, toalety, přestavba haly) obstará stavební firma MC. WORK s.r.o., předpokládaná částka bude minimálně 750.000 Kč, vybavení fitness centra (posilovací stroje, běhací pásy, atd) dodá firma STAR FITNESS s.r.o. v hodnotě 1.000000 Kč a ostatní vybavení ( vybavení šaten, sprch a toalet, barový pult, židle atd.) bude nakoupeno dle potřeb v odhadované ceně 250.000 Kč. Stavební práce i nábytek budou hrazeny hotovostně v plné výši z prostředků úvěru. Vybavení fitness centra bude po dohodě uhrazeno ve dvou splatkách po 500.000 Kč.
Mezi další předpokládané výdaje budou patřit prostředky vynaložené na reklamu. Vedle inzerce v místním týdeníku využiji i neplacené propagace na internetu. Otevření centra bude předcházet propagace ve formě plakátů na veřejných plakátovacích plochách ve městě a inzerce na vlnách regionálních rádiových stanic.
Pro běžný provoz fitness centra bude stačit přítomnost jedné osoby. Pouze v hodinách „silnějšího provozu“ (tj. zhruba od 16:00 do 22:00) budou přítomny minimálně dvě osoby. Počítá se s otevírací dobou Po-Pá od 10:00 do 22:00, So-Ne od 10:00 do 18:00, popřípadě může být otevírací doba upravena podle potřeb a požadavků zákazníků."

Poznámka

Jedná se o seminární práci do základů managementu na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci. Práce není členěna do kapitol, jde o souvislý text.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera11685
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse