Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Robert Rohál: Vzlety a pády slavných českých žen

Robert Rohál: Vzlety a pády slavných českých žen


Kategorie: Dějepis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně nastiňuje obsah knihy Vzlety a pády slavných českých žen Roberta Rohála.

Obsah

1.
Robert Rohál: Vzlety a pády slavných českých žen

Úryvek

"Obsah knihy je zaměřen na slavné české herečky a umělkyně (především zpěvačky), jejich více či méně úspěšnou kariéru a pozdější snahu na ni více či méně úspěšně navázat. Stránky knihy jsou věnované Haně Vítové, Věře Ferbasové, Olze Scheinpflugové, Jiřině Štěpničkové, Janě Rybářové, Slávce Budínové, Karolině Slunéčkové, Janě Robbové a Zorce Kohoutové. Většina článků se pohybuje svým rozsahem kolem 20 až 30 stran.

Osudy vybraných žen často tragickým způsobem ovlivnily první a druhá světová válka a velmi rychlý nástup komunistické mašinerie a její perzekuce vůči populárním a často bohatým ženám. Těmto ženám pak zničili nejen kariéru, ale často i soukromý život a finanční zázemí. U každé osoby jsou uvedena základní životopisná data, a to datum narození a úmrtí.

Dějem knihy doprovází úryvky z knižních a časopiseckých publikací, které dokreslují životní příběhy těchto zajímavých žen. U fotografií jsou uvedeny popisky, které upřesňují situaci na fotografiích. Obrazová dokumentace se skládá z fotografií z archivu autora a nakladatelství.

Poděkování je zařazeno na konci knihy, a autor v tomto děkuje všem spolupracovníkům a přispěvatelům. Do použité literatury autor zařadil knižní a časopisecké zdroje, které použil nebo z nich čerpal ve své knize."

Poznámka

obchodní akademie

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51800f723309f.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
R_Rohal_Vzlety_a_pady_slavnych_ceskych_zen.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse