Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Sametová Revoluce

Sametová Revoluce


Kategorie: Historie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi subjektivně popisuje události 17. listopadu 1989. V druhé části vyjadřuje svůj názor na Sametovou revoluci autorka.

Obsah

1.
Průběh
2.
Můj názor

Úryvek

“ Sametová - nebo chcete-li Něžná revoluce - byla takřka zlomovou událostí. Událostí, která Československou republiku osvobodila od komunistického režimu, úzce se podobajícímu diktatuře na principu fašišmu. Osvobodila nás z pout, jenž nám nedovolovala svobodně žít a otevřela nám zcela odlišný a mnohem lepší způsob života a zároveň i bránu do Evropy a okolního světa, který pro nás byl do té doby tabu. A za to včechno vděčíme hrstce studentů. Ano, studentům, kteří se rozhodli demonstrovat při příležitosti 50. výročí studentských manifestací na počátku 2. světové války.
Vše začalo počátečními proslovy na Albertově a kladením květin a svíček na Vyšehradě. Poté se průvod vydal směrem na Václavské náměstí, byl však zastaven na Národní třídě pořádkovou policií, kde se z doposud poklidné demonstrace stal boj o zdraví. Očití svědkové popisují situaci jako chvíli, ve které doslova praskaly kosti. Příslušníci tehdejší Veřejné bezpečnosti napadali obušky všechny bez rozdílu věku a pohlaví i přesto, že mnoho lidí klečelo s rukama nahoře a křičelo: ,,Máme holé ruce !“. Nebyli ozbrojeni, neměli důvod. Vždyť přece plánovali poklidnou demonstraci, nikoli krvavý souboj."

Poznámka

Referát úrovní zpracování odpovídá základní škole, pro kterou byl určen.
Obsahuje fotografickou přílohu. Obsahuje překlepy.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x472b8b69db106.zip (1157 kB)
Nezabalený formát:
Sametova_revoluce.doc (1193 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse