Referáty historie

Název Goodness Staženo

Sametová Revoluce

Práce velmi subjektivně popisuje události 17. listopadu 1989. V druhé části vyjadřuje svůj názor na Sametovou revoluci autorka.
... (detail)

Typ školy: ZŠ

Kategorie: Historie

1793x

Osvětim a dnešní vztah lidí k holocaustu - úvaha

Krátká úvaha se stručně zmiňuje o vybraných událostech spojených s koncentračním táborem Osvětim, především se však zamýšlí nad dnešním vztahem lidí k... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie

952x

Školství ve starověkém Římě

Referát popisuje každodenní život římské společnosti. Věnuje se školskému systému za dob dávného Říma. Popisuje všechny tři stupně tehdejšího vzdělání... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie, Pedagogika


711x

Období třetí Československé republiky - esej

Práce se esejistickou formou věnuje období třetí Československé republiky. Nejprve charakterizuje tento pojem. Následně se zaměřuje na důvody spoluprá... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie, Politologie

435x

Slované, Sámova říše, Velká Morava - výpisky

Jedná se o zestručněný přehled vývoje osídlení Čech Slovany a jejich vztahy s okolními státy. Opominut není ani vývoj státních útvarů jako Sámova říše... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie

391x

Odkaz Tomáše Garrigue Masaryka dnešní době - úvaha

Práce se zabývá přínosem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka pro dnešní svět. Pomocí argumentů se autor snaží odstranit mýty, které pod... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie, Politologie

390x

Adolf Hitler

Práce obsahuje prezentaci o životě Adolfa Hitlera. Práce je zaměřena na dětství, mládí, období před 1. světovou válkou a období po 1. světové válce. ... (detail)

Typ školy: SŠ

Kategorie: Historie, Dějepis

282x

Bitva u Verdunu

Seminární práce detailně popisuje bitvu u Verdunu v historickém kontextu. Nejprve popisuje jak válka vypukla, poté průběh bitvy a nakonec shrnuje celo... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie

258x

Historie a vývoj veřejné správy

Práce popisuje vývoj veřejné správy z historického hlediska. Obsahuje jen významné změny, které jsou spojeny s vývojem státních útvarů na našem území.... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie

254x

Československo v období po druhé světové válce

Stručná práce se zabývá problematikou československých dějin po II. světové válce. Autor sleduje poválečné změny a změny po vypuknutí takzvané Studen... (detail)

Typ školy: VŠ

Kategorie: Historie

254x
1  2  3  4  5  6  7  8  9  »  [40]