Seminarky.cz > Životopisy > > > Sigmund Freud

Sigmund Freud


Kategorie: Humanitní a ekonomické obory

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátká práce obsahuje velmi kusé informace o rakouském psychiatrovi Sigmundu Freudovi. Zmiňuje se o jeho přínosu vědě, definuje oidipovský komplex a také si všímá využití hypnózy v Sigmundově léčbě. V závěru autor přikládá doporučení na knihu, ve které se lze o tomto slavném psychoanalytikovi dozvědět více.

Obsah

1.
Přínos
2.
Oidipovský komplex
3.
Hypnóza
4.
Kniha Analýza vraždy od Jeda Rubenfelda

Úryvek

"Sigmund Freud

Sigmund Freud působil v 19. a 20. století. Byl psychologem a lékařem židovského původu, který se proslavil především jako zakladatel psychoanalýzy.
Největším přínosem pro psychoanalýzu bylo objevení nevědomých motivací člověka. A také, že chování člověka není náhodné, ale nějak vymezené, určené. Jako především potlačení či zdůrazňování sexuality nebo Oidipova komplexu.
Oidipovým komplexem označujeme vztah syna k matce i otci. U matky jde o náklonnost až náznaky intimity, ale vztah k otci by se dal nazvat dokonce agresivním. Název vychází z příběhu o Oidipovi, který zavraždil vlastního otce a vzal si svou matku. Opakem Oidipova komplexu je Elektřin komplex - zde nalézáme opak -náklonost dcery k otci.
Při své praxi také často užíval u pacientů hypnózu. Díky ní měl pacient o sobě bez zábran vyprávět, ale často docházelo k tomu, že pacient ačkoliv byl v hypnóze, tak to nedokázal. Nevědomky, aniž by to chtěl. Freud se domníval, že je to díky obrannému mechanismu někde v těle, který zabraňoval přiznání i těch nejtajnějších tužeb."

Poznámka

Velmi krátká práce, obsahuje strohé a známé informace.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4db2c85aad164.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Sigmund_Freud.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse