Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Skleníkový efekt a jeho dopad na svět

Skleníkový efekt a jeho dopad na svět

Kategorie: Ekologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s tématikou skleníkového efektu a zabývá se jeho dopady na naší planetu. Nejprve vysvětluje princip skleníkového efektu, věnuje se klimatickým změnám a příčinám jejich vzniku. Poté se zaměřuje na mezinárodní jednání, která se touto problematikou zabývají od počátku 80. let 20. století. Popisuje například usnesení, která byla přijata na konferenci v Berlíně v roce 1995 a také uvádí stanovisko českého prezidenta Václava Klause. V závěrečné části autor prezentuje vlastní názory na tuto problematiku a nastiňuje několik nápadů na její řešení.

Obsah

1.
Úvod
2.
Podstata skleníkového efektu
3.
Počátky mezinárodních jednání
4.
Opačný názor významného člověka
5.
Závěrečná úvaha
6.
Seznam použité literatury

Úryvek

"2. Podstata skleníkového efektu

V dnešní době je mnoho odborníků přesvědčeno, že lidstvo s určitostí ohrožuje svou vlastní existenci činností, která povede k nezanedbatelnému zvýšení globální teploty vzduchu u zemského povrchu. Bylo zjištěno, že tzv. skleníkové plyny (např. oxid uhličitý), které jsou v hojné míře vypouštěny do atmosféry, patrně vyvolaly jen v tomto století růst globální teploty zhruba o polovinu stupně Celsia. Bude-li tento trend i nadále pokračovat, mohou se změnit klimatické poměry na celém světě – budou tát ledovce, stoupat hladiny oceánů, rozloha pouští poroste a budou se posunovat vegetační pásma.
Současnost je počátkem nové epochy pravděpodobných klimatických změn. I když předpokládané změny podnebí, mohou mít v některých základních rysech podobnost s paleoklimatologickými událostmi v minulosti, mají očekávané změny klimatu určitá specifika. Zatímco dřívější klimatické změny vznikaly jako důsledek přirozených geofyzikálních zákonitostí, změny v současnosti jsou, nebo budou převážně důsledkem činnosti antropogenní. Za tyto změny je člověk přímo odpovědný a má určité možnosti, jak intenzitu a průběh změn ovlivňovat. Existuje dále nebezpečí, že předpokládané změny klimatu budou probíhat daleko rychleji, než se předpokládá. Tato skutečnost může podstatně omezit možnosti, aby se rostliny, živočichové i celé ekosystémy mohli na změněné podmínky adaptovat. Skleníkový efekt a jeho vznik lze charakterizovat takto: Základem života na Zemi je sluneční záření, které proniká atmosférou na zemský povrch. Zemský povrch ohřívaný dopadem slunečních paprsků vydává tepelné záření s delšími vlnovými délkami. Atmosféra obsahuje řadu plynných látek, které současně zabraňují pronikání tepelného záření vydávaného zemským povrchem zpět do vesmíru. Tím vzniká skleníkový efekt.

3. Počátky mezinárodních jednání

Problém změny klimatu se poprvé objevil na mezinárodním fóru během1.světové klimatické konference v Ženevě v roce 1979, pořádané Světovou meteorologickou organizací (WMO)

Během osmdesátých let nabývaly vědecké výsledky na transparentnosti a dostávalo se jim postupně stále většího uznání. Změna klimatu se tak začala stávat ve světě environmentálním problémem číslo jedna.

V roce 1988 založily UNEP a WMO Mezivládní panel klimatické změny (IPCC), jakožto nezávislý vědecký a technický orgán, který by byl zaměřen na podporu poznání podstaty klimatické změny, hodnocení environmentálních, ekonomických a sociálních důsledků takové změny a na formulace míry odpovědností a globálních strategií.

První konference smluvních stran v Berlíně v roce 1995.
Konference přijala usnesení, které se týkalo společných mezinárodních projektů na snížení emisí v tzv. pilotní fázi. Jejich podstata vychází z globálního měřítka problému, kdy není podstatné, ve kterých místech k emisní redukci dojde. Je proto vhodné, aby například ekonomicky vyspělejší stát investoval do projektu na snížení emisí ve státě, kde náklady na jeho realizaci budou nižší, přičemž výsledek pro celkový objem emisí v atmosféře bude stejný, jako kdyby investoval ve vlastním státě s nepoměrně vyššími náklady."

Poznámka

Práce do předmětu Ekologie a hospodářství.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera20509
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse