Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Tomáš Baťa - systém řízení

Tomáš Baťa - systém řízení


Kategorie: Ekonomické - ostatní

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta managementu a ekonomiky, Zlín

Charakteristika: Seminární práce se zaměřuje na srovnání systému Tomáše Bati a dnešní doby. Zda by jeho systém dnes fungoval a srovnání s prací dnešní doby.

Obsah

1.
Text

Úryvek

" Nesouhlasím se srovnáním takového pana Andreje Babiše s Tomášem Baťou. Pan Babiš koupil už rozjetou firmu, jak ji koupil je spekulativní a každý si musí udělat názor sám. Zkupuje ostatní velké firmy, ale ani jednu si nevybudoval sám. Pouze pokupoval co se dalo a udělal z toho jednu velkou firmu. Nedávno jsem mluvila s paní, která pracuje pro Agrofert, ve vyšší pozici a že by své zaměstnance nějak inspiroval a motivoval z její řeči moc nevyplynulo, ba naopak. Andrej Babiš se možná nechal inspirovat Tomášem tím, že se snaží vést lidi. Možná bude právě pan Babiš tím, kdo nás zase trochu změní a přivede do tohohle státu zase trochu rozumu a respektu. Nebo také právě naopak.
Já osobně si nedovolím srovnávat, jelikož jsem dobu za Tomáše Bati nenažila, tak nemohu soudit. Z pár videí od pamětníků jsem pochopila, že lidé, kteří měli čest tuhle dobu zažít, si Tomáše váží do teď. Vzpomínají na to jako na pěkné časy. Kdy se dařilo všem, všichni byli spokojeni a šťastní. Bohužel dnes si každý jen závidí a pomlouvá jeden druhého. Lidé jsou nepřejícní a nepomáhají si, což je velká škoda.

Dobu za Tomáše Bati bych chtěla zažít. V některých věcech a situacích nastolit jeho systém. Chtěla bych, aby lidé se měli zase rádi, měli pro koho s láskou pracovat. Měli proč žít a aby jim dal zase někdo popud k seberealizaci."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x54eb96d00585f.zip (38 kB)
Nezabalený formát:
Kamila_Ministrov_Tomas_Bata.doc (69 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse