Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Ve službách diktátora - recenze

Ve službách diktátora - recenze


Kategorie: Antropologie

Typ práce: Eseje

Škola: Ostravská univerzita Přírodovědecká fakulta, Ostrava

Charakteristika: Práce je spíše publicistickým článkem, referující o knize "Ve službách diktátora" od autorky Ingrid Steinerové-Gashi.

Obsah

1.
Úvod
2.
Popis děje
3.
Závěr

Úryvek

"Ve službách diktátora
Gashi Steinerová Ingrid, Gashi Dardan: Ve službách diktátora, Brno 2010, nakl. JOTA, ISBN 978-80-7217-782-0

Jsme v Severní koreji. Vládne zde tvrdá ruka diktátorů dynastie Kimů, zemi sužuje bída a hladomor. Lidé na venkově se živí kůrou stromů. Třídy základních škol jsou zrušeny, klanět se „milovanému“ vůdci je denním rituálem, neexistuje zde základní právo na život. Jakýkoliv náznak sebemenšího odporu, či kritiky je přímým lístkem do koncentračního tábora.
Kim čing-il (severokorejský diktátor) si však žije v luxusu v několika desítkách jeho soukromých rezidencí. Pije jen ten nejlepší koňak, jí jen vybrané speciality mischelinských kuchařů. Jeho soukromý vozový park čítá několik stovek luxusních zahraničních vozů.
Jak je možné, že navzdory mezinárodnímu embargu a zákazu dovozu zboží se dynastie Kimů těší skvělému životu v přepychu, zatímco lidé na venkově umírají hlady? Odpověď nalezneme v této knize, která je surovou zpověďí bývalého komunistikého agenta severokorojského režimu Kim čong-rjula.
Jeho působištěm je střední a západní Evropa. Jeho úkolem nakupovat zboží a zprostředkovat nelegální obchody mezi Severní Koreou a kapitalistickými zeměmi. Kim čong-rjul je prominentem režimu a oddaným komunistou. Doušky svobody a znechucení nad komunistickým socálním experimentem hlodají jeho svědomí čím dále tím více. Po několika letech nelegálního obchodování se proto rozhodne pro razantní krok. Službu ohavné komunistické diktatuře vypoví. V malém rakouském městě se ukryje před lačnými zvědy severokorajské rozvědky a doufá v rozpad režimu i dynastie Kimů. Na sklonku svého života se však svých iluzí vzdává a novinářce Ingrid Steinerové vypoví své svědectví o zrůdnosti režimu své domovské země."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x54d0ab899ab4b.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Ve_sluzbach_diktatora.doc (27 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse