Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Věra a Karel Houbovi: Aféry a skandály Habsburků (Z tajných archivů)

Věra a Karel Houbovi: Aféry a skandály Habsburků (Z tajných archivů)


Kategorie: Dějepis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce v hlavních bodech seznamuje s obsahem knihy Aféry a skandály Habsburků (Z tajných archivů) Věry a Karla Houbových. Ukazuje, čím se kniha zabývá a jaké informace a materiály zahrnuje.

Obsah

1.
Věra a Karel Houbovi: Aféry a skandály Habsburků (Z tajných archivů)

Úryvek

"Aféry a skandály Habsburků (Z tajných archivů)

Upravili: Věra a Karel Houbovi

Nakladatelství: Erika, s.r.o., 1999, 1. vydání, Praha, 221 stran, ISBN 80-7190-996-3

Kniha, kterou nám předkládají Věra a Karel Houbovi, čtenářům předkládá rodinné, politické a senzační události a činy na rakouském, bavorském a pruském dvoře.

Jsou zde vybrány činy a zločiny zaměřující se na privilegované vysoké společenské kruhy, c. a k. dvory, vysokou šlechtu a důstojnictvo.

Přestože byly aférky a (politické, soudní apod.) procesy před průměrným poddaným tajeny, někdy tyto tajnosti unikly na veřejnost a způsobili minimálně mírně zdvižené obočí.

Tato kniha se snaží čtenáři předložit život přední šlechty, dvora i důstojnictva v jeho pravé podstatě, bez příkras a báchorek.

Obsah knihy je rozdělen na 17 kapitol, kde každá kapitola zabírá zhruba stejnou část. Jedná se například o kapitolu Císařovna Alžběta, korunní princ Rudolf a paní Schrattová (strana 39 - 82, základní body kapitoly jsou například Politická Helena a nepolitická Alžběta, Energická matka, Alžběta a žurnalistika); Homosexuální aféra na berlínském dvoře (strana 142 - 151, základní body kapitoly jsou například Hardenovo nařčení, Následky aféry, Noví intimní přátelé německého císaře) nebo Dvě tragédie Koburků (strana 158 - 171, základní body kapitoly jsou například Padělané směnky, Pomsta prince manžela, Smrt prince Leopolda).

Každou kapitolu uvádí přehled základních bodů, které se budou v kapitole dále rozvíjet.

Obsah knihy je protkán rozsáhlou fotografickou dokumentací, zobrazující momentky ze života hlavních hrdinů kapitoly. Všechny fotografie jsou vybaveny podrobnými popisky, které uvádějí situaci na fotografii.

Častým zdrojem informací byly tajné archívy, které byly publikovány v roce 1930."

Poznámka

obchodní akademie

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a72ec955073.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
V_K_Houbovi_Afery_a_skandaly_Habsburku.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse